Rząd szuka oszczędności w wydatkach państwa

autor: Grzegorz Osiecki12.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 12.08.2010, 14:20

Rząd chce działać bardziej ambitnie od założeń, które wpisał do wieloletniego planu finansowego. Wysokość deficytu w projekcie przyszłorocznego budżetu będzie niższa od 45 mld zł, zadeklarowanych tydzień temu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (87)

  • TAHA(2010-08-16 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwię się ,że rząd (?) nie zadeklarował 100 lub 200 mld zł.
    Z deklaracji i mydlenia oczu jest znany.
    Jakoś nie słychać o redukcji tych 40 tysięcy pracowników administracji lub więcej bo różnie media podają których przybyła w ramach oczywiście akcji POkota "oszczędne państwo".

    Odpowiedz
  • Janek(2010-08-14 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    A moze by tak zaczął od siebie - na przyszły rok zwiększył budżet Sejmu o 30 mln złotych. To samo z budżetem Senatu, Kancelarią Prezydenta i Premiera tam dopiero są można zaoszczędzić. A co z likwidacją Senatu właśnie czytałam w gazecie, że nasi senatorowie poszli na 68 dniowe wakacje po ... 33 dniach pracy - tyle dni pracowali w tym roku. Dobre co ... a zarabiają 12,5 tyś/m-c. + wożenie d...y limuzynami na każde wezwanie, darmowe hotele, przeloty samolotami, pociągami autobusami. A może by tak zlikwidować samochody służbowe wysokich urzędników. Nikogo nie interesuje jak miliony pracujących ludzi dociera do pracy, dlaczego wszelkiej maści urzędnicy wożą d-y luksusowymi samochodami. Przecież zarabiają dziesiątki a czasem setki tysięcy złotych więc ich stać na własne samochody. w krajach skandynawskich prawo do służbowych samochodów ma TYLKO kilka osób w kraju a u nas całe tabuny urzędników - to kosztuje miliony!!!

    Odpowiedz
  • apud(2010-08-14 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    od siebie by zaczęli...diety poselskie zlikwidować ...wysokie premie znieść ...zakaz używania limuzyn jazda autobusem...za wygodne hotele płacić ze swojej kabzy... i zarobki skrócić...itd..

    Odpowiedz
  • Olo(2010-08-14 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd Donka jest jak Goebbels - wyznaje zasadę: ,,Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą". Mamy od stycznia podwyżkę VAT-u która przyhamuje nieco popyt wewnętrzny który był praktycznie lokomotywą wzrostu i który pani Gilowska zapewniła obniżając klin podatkowy.
    A ciekawe gdzie podziały się wszystkie organizacje pracodawców? Dlaczego ostro nie protestują przeciwko podwyżce VAT-u? Przecież ich towary staną się z tego powodu droższe i mniej konkurencyjne. Wygląda na to, że pracodawcy kochają Donalda tylko za to, że jest Donaldem - wg zasady: ,,tak bo tak, nie bo nie" i będą go kochać póki ich nie zamorduje jako swoich wiernych kochanek.

    Odpowiedz
  • beta(2010-08-13 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    addać nam nasze składki złodzje.

    Odpowiedz
  • propaganda(2010-08-13 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    do@74: filologini...ja takie wpisy omijam...wiadome w jakim celu są tworzone...o schetynowcach przestało się już mówić...i to co pisze@76: Obserwator...nie wszyscy kupili cud wg donka...ale przerażenie, że większość to wzięło za "dobrą monetę".

    Odpowiedz
  • galia(2010-08-13 01:27) Zgłoś naruszenie 00

    Niech sobie rząd tnie wydatki jakie chce, ale od zasiłków pogrzebowych wara !!! Już teraz koszt przecięrnego pochówku to ponad 4 tys. złotych !!! I to wcale nie wystawnego !!! Niech panowie ministrowie zejdą w końcu na ziemię, bo niestety mam wrażenie, że żyją w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości !!!

    Odpowiedz
  • mariola(2010-08-12 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    Niech rząd zagwarantuje, że opłaty związane z pochówkiem zmaleją o połowę. W przeciwnym wypadku marnie to widzę. To ja już 40 lat pracy, napłaciłam składek, do emerytury daleko i już mam się martwić, że będę obciążeniem dla rodziny, czy będą w stanie urządzić mi pogrzeb. Niech oddadzą moje składki, dam dzieciom czy wnuczkom i godny mi pogrzeb zrobią. Wtedy bez emerytury sobie poradzę.

    Odpowiedz
  • Helikopter(2010-08-12 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze będzie pięknie, jeszcze będzie norrrmalnie- ale nie za tego rządu

    Odpowiedz
  • nn(2010-08-12 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    solą w oku zasilek pogrzebowy w wys. 6600 zl a z tego sama piwnica grobu na cmentarzu komunalnym 1800 zl + oplaty dzierzawy na 20 lat (600 zl) trumna 2000 w zakladzie pogrzebowym tez komunalnym,ksiądz 600 zl.reszta ubranie zmarłego,karawan,wience,.ciekawe jak bedzie wygladał pochówek za 3300 zl i czy stanieja opłaty cmentarne.

    Odpowiedz
  • zofia(2010-08-12 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak Solidarność doprowadziła Ojczyznę do zapaści! Zakłady wyprzedane za grosze, młodzi na bezrobociu! Jak za Gierka podwyższono chleb o minimalną kwotę/stałą od dłuższego czasu/, to ludzie wyszli na ulicę i zaczęły się strajki. Ci co byli prowodyrami są dziś u władzy! Tak wyglądała walka o władzę. A dziś podwyżki są co parę dni i ma być dobrze.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2010-08-12 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    PLATFORMA OBYWATELSKA I DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ

    POLSKA ZASŁUGUJE NA CUD GOSPODARCZY

    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
    5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.


    A czyja to wina
    Naopowiadano bajek obiecano cuda
    A ludek kupił
    A więc nie narzekać

    Przypominam tylko smutne fakty
    Szuflady pełne ustaw i po trzech latach efekty
    Jedyna reforma to ludzie po czterdziestu latach pracy idą na zasiłek przedemerytalny
    Netto 760 zł
    A cała reszta po 15 – 20 latach pracy pełna emerytura
    Śmiać się czy płakać???
    Ale w końcu głosowaliście na obiecane cuda to macie
    A wiec nie narzekać i nie zwalać na PIS
    Macie obiecane CUDA
    Hi hi

    Odpowiedz
  • maria(2010-08-12 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd wie gdzie uderzyć i ciąć. Nie będzie na leki, ludzi będzie więcej umierać, to dziurę w budżecie się zapełni. Nie trzeba być wielkim ekonomistą, by tak wymyślić. I to tacy nami rządzą! Do tego dojdzie, że rodzina nie będzie mogła godnie pochować członka rodziny. Jak trafi się pogrzeb w zamożniejszej rodzinie, to nie będzie problemu, a jak w biedniejszej to już będzie problem z pochówkiem. Zdarza się, że emeryt nie zdąży pobrać 1-ej emerytur. To gdzie są jego pieniądze i składki płacone przez np. 40 i więcej lat? Nawet na pogrzeb nie będzie? Niech rząd zacznie od siebie! Szasta na lewo i prawo publicznymi pieniędzmi obdarowywując kolesi niezasłużonymi nagrodami np. Rosół i arabski. Są to nagrody niemałe. A co z kominami płacowymi? To tu ekonomiści mają pole do popisu, a nie duperelami się zajmują, gdzie jest najprościej. Ale wyższych półek boją się ruszyć!

    Odpowiedz
  • filologini(2010-08-12 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluję dobrego smaku wszystkim tym, którym podobają się wypowiedzi głupkowatej 'Ali'. Jak widać, Ala to znak markowy elektoratu PO. DO tej pory ta niedorajda nie wie, o co z tym Caps Lockiem chodzi.
    A te 'cięcia' rządu to wolne żarty. Tam, gdzie zmiany powinny być dokonane tak, żeby obywatel widział, że rząd ma rzetelne zamiary, cisza. Jak dotąd, rząd przykładem bezlitosnego złodzieja, łupi ogłupiałych obywateli.

    Odpowiedz
  • Ciekawski(2010-08-12 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    O połowę przyciąć nie zasiłki, lecz najwyższe płace w polskim parlamencie, w administracji rządowej i samorządowej, wszystkich ich instytucjach oraz przede wszystkim w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa i w tych gdzie są rządowe i samorządowe udziały lub "oddelegowani" ich przedstawiciele.. SIC!!! Juz teraz są problemy z pogrzebami... PO chce by zwłoki leżały na ulicach, bo ludzi nie stać na godny pogrzeb członka rodziny... za co księdzu zapłacić, bo za darmo przecież nie pochowa, kolejny konflikt będzie z Kościołem Rzymsko-Katolickim ..???

    Odpowiedz
  • pacyfista(2010-08-12 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    PO co nam tak wielka i kosztowna armia?
    Zredukować do minimum, zabrać zabawki generałom, niech kupują sobie w sklepach z zabawkami dla dzieci, przynajmniej nikt już nie zginie jak w Afganistanie...

    Odpowiedz
  • kancelaria(2010-08-12 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Należy w trybie pilnym zmienić ustawę na mocy której w kancelarii do każdego listu wkładamy kawałki blachy oblepiamy list znaczkami firmy kurierskiej i tylko po to by oszczędzić 1 zł na liście to jest okropne codziennie np. 50 listów+ kawałków blachy + znaczki . To się nadaje do kabaretu!!!

    Odpowiedz
  • zasmucony(2010-08-12 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    oszczędności trzeba szukać w administracji a nie ją rozbudowywac dla znajomych i kolegów-kiedys tak było że dyrektor szkoły dostawał dodatek i sam prowadzil szkołe a teraz jest zastępca pomocnik w postaci prezesa ZNPi zaufana sekretarka i nie mogą sobie poradzić to samo jest po innych zakladach pracy duża grupa kudzi bierze pieniądze za nic i za nic nie podpowiada

    Odpowiedz
  • @Antoni tak trzymaj !(2010-08-12 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Firma Pogrzebowa i rząd Tuska + Komorra Bronek=100% sukcesu.

    Odpowiedz
  • Antoni(2010-08-12 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Prowadzę firmę pogrzebową i muszę wam powiedzieć, że rodziny zmarłych będą musiały sporo dopłacać do pogrzebu. Gdyż w obecnej chwili zysk na pogrzebie to około 0,8 - 1 tysiąc złotych. Widzę to w czarnych barwach.

    Odpowiedz