Nasza-Klasa może stracić 20 – 30 proc. użytkowników

autor: Michał Fura28.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 28.07.2010, 07:33

NK.pl obawia się, że jeśli serwis opuści zbyt wielu internautów, odpłyną też pieniądze z reklam. Konkurenci zacierają ręce.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • zawiedziony(2010-07-28 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    nasza klasa staje sie nudna i jest pazerna na pieniądze.
    Za wszystko każą sobie płacić

    Odpowiedz
  • easy(2010-07-28 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    A jak usunąć konto nie bez akceptacji regulaminu? Niestety nie mogę znaleźć takiej opcji.

    Odpowiedz
  • scsc(2010-07-30 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    W polskich warunkach przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Nie uważam, żeby elektroniczna akceptacja regulaminu portalu poprzez "kliknięcie" spełniała ten wymóg.

    Odpowiedz
  • karolmaks(2010-07-31 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nk to dziadostwo-też nie zaakceptowałem regulaminu-mam ich gdzieś-jest wiele innych serwisów społecznościowych.

    Odpowiedz
  • wera(2010-07-28 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    ...albo być pod fikcyjnym kontem i podglądać ludzi...

    Odpowiedz
  • Wojtek myślący argon(2010-08-01 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    usunąłem konto z naszej-klasy i facebooka i żyje mi sie lżej. Mam więcej czasu i nikt w końcu mnie nie inwigiluje. Uważajcie, bo oprócz kolegów podglądają Was też wrodzy i różne urzędy skarbowe, Zusy i inne, także więcej z tego kłopotów niż pożytku!!! Spędzajcie czas z rodziną a nie w sieci bo szkoda waszego cennego i jednego życia.

    Odpowiedz
  • wjw(2010-07-28 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ja już też się wypisałem z tego dziadostwa.

    Odpowiedz
  • Człowiek(2010-07-29 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Oddajcie swoje dane za darmo . Czym jest człowiek już nie kim !

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-08-01 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Najfajniejsze jest w tym regulaminie to, że nie da się wyrazić zgody tylko na niektóre jego warunki. Chodzi o przekazywanie innym podmiotom moich danych. Nie chciałem na to dać zgody więc przestałem być klientem firmy nk-pl
    Mój wizerunek w połączeniu z innymi danymi zawartymi w moim profilu stanowią zbiór danych szczególnie chronionych. Czy bylibyście zadowoleni gdyby na przykład Służba Zdrowia poprosiła o coś takiego? Wszystkie te informacje są dobrami osobistymi podlegającymi ochronie prawnej. Ja i tylko ja mogę decydować o tym komu i na jakich warunkach przekazuję dane osobowe. Zgoda nie może być domniemana ani dorozumiana. Musi być dosłowna. Dając zgodę na przekazywanie traci się kontrolę nad swoją własnością i pozwala się na czerpanie zysków z dowolnego przekazywania danych wszystkim podmiotom świata, które zapragną robić interesy z nk. Nie wiem czy nie powinien się tym zainteresować Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Ale to już nie mój problem:)

    Odpowiedz
  • Ewa(2010-07-28 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jest się zmuszanym do zaakceptowania regulaminu. Aby wejść i odczytać wiadomości zaakceptowałam regulamin, choć zrobiłam to po trzech tygodniach. Prośba o pozwolenie na wejście do poczty bez akceptacji regulaminu, niestety, nie była pozytywna.

    Odpowiedz
  • Michał(2010-07-28 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zaakceptowałem regulaminu. Usunąłem konto. Zażądałem usunięcia moich danych osobowych ze zbioru danych nk.pl.

    I wiecie co?

    Wcale mi tego nie brakuje. Bez nk.pl da się żyć. A ile czasu oszczędzam! :)

    Odpowiedz
  • teq(2010-07-31 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    UWAGA - przed skasowaniem konta zmieniamy wszystkie swoje dane na "byle co". Konto skasujemy sami po miesiącu lub zostanie skasowane automatycznie. Kasujemy tez zdjęcia, listę znajomych etc. Nie mamy gwarancji czy skasowanie konta powoduje skasowanie danych, czy tylko jest podobne do przeniesienia do kosza w windowsach. Niby skasowane, ale są. Pamiętajmy o fałszywych danych PRZED skasowaniem konta!

    Odpowiedz
  • homo sapiens(2010-07-28 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie. Czy Wy nie zdajecie sobie sprawy, że Nasza Klasa służy inwigilacji globalnej ludzi? Dzięki temu wszystkie służby wiedzą co gdzie jak, i kto z kim i kiedy. To cenny materiał dla nich. Zostawcie to dziadostwo w cholerę. Myślcie troszkę. To narusza Waszą prywatność. No i przede wszystkim zadajcie sobie podstawowe pytanie: cui bono? Bo to nie jest za darmo i na darmo.

    Odpowiedz
  • Franka(2010-07-28 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zaakceptowałam regulamin. Bez przymusu. NK odpowiada prawnie za niektóre nieodpowiedzialne posunięcia uzytkowników i logiczne jest że podejmuje próby zapewnienia odrobiny bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Ponadto jeśli się chce zaglądać innym w ich prywatność, to trzeba wiedzieć że inni będą robić podobnie. Będą też komentować jak zechcą i nie zawsze będzie to miłe. Jeśli ktoś sam szanuje swój wizerunek rozważnie dysponując swoimi danymi, (w tym fotografiami i komentarzami często naruszającymi przy okazji prywatność również innych osób, bez ich zgody) to ogranicza innym szansę manipulowania swoją prywatnością.

    Odpowiedz
  • just(2010-07-28 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    dokładnie zrobiłam to samo: nie zaakceptowałam regulaminu i usunęłam konto. Już i tak dawno tam nie zaglądałam , to w mailach dostawałam info, że nie bylam tam np. 3 dni (faktycznie nie zaglądałam miesiąc lub dwa).
    Żenujący poziom uczestników, zdjęcia z rodzinnych wycieczek z samolotu, etc. żenada.

    Odpowiedz
  • spag(2010-07-28 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    dokladnie tak nie ma wyboru zeby dotrzec do wlasnych tresci jak zaakceptowac regulamin. wiec bye bye nk

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2010-07-31 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tak miało to wyglądać ! Na początku ludzie chętnie odwiedzali "Naszą Klasę"później zrobiło się dziadostwo typu - śledzik ,którego nie mozna było usunąć jakieś tam gry nie do tego celu miał służyć ten portal! Ludzie mają racje ,że kasują konta :( Nasz Klasa wcześniej była OK!

    Odpowiedz