Pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły ze Stanów Zjednoczonych, futboliści Dallas Cowboys i baseballiści New York Yankees, którzy warci są odpowiednio 1,65 i 1,6 mld dolarów.

W pierwszej dziesiątce rankingu "Forbesa" znalazły się trzy europejskie kluby piłkarskie, zwycięzca Manchester United oraz Real Madryt (6. pozycja) i Arsenal Londyn (8.). Pozostałe siedem ekip to mające siedziby w USA, baseballowa New York Yankees oraz drużyny futbolu amerykańskiego: Dallas Cowboys, Washington Redskins, New England Patriots, New York Gigants, New York Jets i Houston Texans.

Ranking najbogatszych klubów sportowych został zdominowany przez drużyny północnoamerykańskie i europejskie. 39 ekip z 50 uwzględnionych na liście pochodzi z USA, a pozostałe 11 to przedstawiciele krajów Starego Kontynentu.

Najliczniej reprezentowanym sportem w rankingu "Forbesa" był futbol amerykański, mający 32 przedstawicieli. Najpopularniejsza dyscyplina sportowa Europy, piłka nożna miała ich tylko dziewięciu. Oprócz wspomnianych zespołów z Manchesteru, Madrytu i Londynu na liście znalazły się też Barcelona, Bayern Monachium, Liverpool, AC Milan, Juventus Turyn oraz Chelsea Londyn.

Pozostałe drużyny na liście, to pięć klubów baseballowych, dwa koszykarskie (Los Angeles Lakers i New York Knicks) i dwie ekipy sportów motorowych (Ferrari i McLaren Mercedes).

Zwycięzca rankingu "Forbesa" na najbogatszy klub sportowy na świecie Manchester United, mający w składzie polskiego bramkarza Tomasza Kuszczaka, posiada dług, który wynosi ok. 1 miliarda dolarów. Mimo tego, amerykańscy właściciele Czerwonych Diabłów nie zamierzają sprzedawać ekipy mogącej się pochwalić ponad 330 mln fanów na całym świecie.

Lista najbogatszych klubów sportowych według Forbesa (klub, kraj, dyscyplina, wartość, dochód)

1. Manchester United, Anglia, piłka nożna, 1,83 mld dol., 459 mln dol.

2. Dallas Cowboys, USA, futbol amerykański, 1,65 mld, 280 mln

3. New York Yankees, USA, baseball, 1,6 mld, 441 mln

4. Washington Redskins, USA, futbol amerykański, 1,55 mld, 345 mln

5. New England Patriots, USA, futbol amerykański, 1,36 mld, 302 mln

6. Real Madryt, Hiszpania, piłka nożna, 1,32 mld, 563 mln

7. New York Gigants, USA, futbol amerykański, 1,18 mld, 230 mln

8. Arsenal Londyn, Anglia, piłka nożna, 1,18 mld, 369 mln

9. New York Jets, USA, futbol amerykański, 1,17 mld, 227 mln

10. Huston Texans, USA, futbol amerykański, 1,15 mld, 256 mln.