Aby zrealizować swój cel, firma musi pokonać portal TravelPlanet.pl, który z przychodami na poziomie 155 mln zł jest obecnie liderem w branży internetowych usług turystycznych. Drugą pozycję w sieci zajmuje grupa Enovatis, operator portali Wakacje.pl i EasyGo.pl, której przychody kształtują się na poziomie około 139 mln zł. eSky.pl ze 127 mln zł przychodów za 2009 r. zajmuje dopiero trzecie miejsce.

Jak twierdzą szefowie eSky.pl – już niedługo.

– Jeśli nie w tym, to na pewno w przyszłym roku staniemy się największą firmą turystyczną działającą w branży online – mówi Łukasz Habaj, wiceprezes eSky.pl.

W osiągnięciu celu ma pomóc firmie uruchomienie sprzedaży wycieczek zagranicznych. Portal nawiązał współpracę ze 113 biurami podróży, czym zdystansował Enovatis mający w ofercie 100 biur.

– W najbliższym czasie zamierzamy rozszerzyć ofertę o kolejne biura podróży. Oprócz tego planujemy kolejne produkty, takie jak wycieczki objazdowe oraz indywidualne wyjazdy czarterowe – wyjaśnia Łukasz Habaj.

Wycieczki spotkały się z zainteresowaniem klientów. Portal sprzedał już kilkaset z nich.

Konkurencja nie zamierza jednak się poddawać i zapowiada walkę o utrzymanie pozycji. Enovatis zapowiada intensywny rozwój portali Wakacje.pl i EasyGo.pl na rynku biletów lotniczych i hoteli. Tym samym pod względem szerokości oferty firma zbliży się do eSky.pl i TravelPlanet.pl.

– W I kwartale nasza sprzedaż urosła o 33 proc. rok do roku. II kwartał, ze względu na pył wulkaniczny, tragedię smoleńską i fale powodziowe był zdecydowanie gorszy. I to dla całej branży turystycznej. Natomiast już czerwiec i pierwsze tygodnie lipca pozwalają na optymistyczne spojrzenie w tegoroczną przyszłość – podkreśla Andrzej Glapiak ze spółki Enovatis.