Szerokopasmowy internet? Polska cyfrową prowincją

autor: Sylwia Czubkowska07.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 07.07.2010, 12:12

W Świętokrzyskiem, Opolskiem, Lubelskiem i na Podlasiu dostęp do nowoczesnej sieci ma zaledwie dwa procent mieszkańców. A to i tak dane zawyżone przez większe miasta. Na wsiach stacjonarny internet szerokopasmowy praktycznie nie występuje

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • qwa(2010-09-28 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Polska cyfrowa prowincja tak zgoda ale przyznac trzeba ze nie w oplatach tu jestesmy bezkonkurencyjni.

    Odpowiedz
  • trewor(2010-07-12 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Bez przesady, jeszcze jakiś czas temu korzystałem z neo 128kb a potem 512kb dziś mam Orange Freedom 6mb/s płacąc praktycznie tyle co kiedyś. Nie wymagajmy cudów. Może za jakiś czas będzie u nas jak w Szwecji ale to za jakiś czas więc trochę luzu narodzie.

    Odpowiedz
  • lubelak(2010-07-07 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    tendencyjny tytuł nalezy rozroznic lubelskie od lubuskiego tam jest 2% utwierdzanie stereotypow szkoda

    Odpowiedz
  • zz(2010-07-07 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    a jaki to jest szerokopasmowy internet?
    2mb/s
    5mb/s czy dopiero 20 m/bs???

    fajny artykul tylko istoty nie definiuje. Jaki internet jest internetem szerokopasmowym.

    Odpowiedz
  • Donek(2010-07-07 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    A w której stodole stoi autobus wyposażony w urządzenia do odbioru internetu dla dzieci ze wsi ? Ostatnio stał gdzieś pod Olsztynem.

    Odpowiedz
  • kiejdys(2010-07-07 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    właściciele sieci nie mogą być operatorami i na odwrót!!! Kraj który to wprowadzi będzie okablowany oosieciowany i internetową potęgą. Mogę się załozyć...

    Odpowiedz
  • qqqq(2010-07-07 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    norma, dla dziennikarza szukanie taniej sensacji jest ważniejsze niż umiejętność czytania ze zrozumieniem, niestety
    - w pana domu jak rozumiem tez jest "cyfrowa prowincja", a może dla każdego domownika wykupił pan osobną linie tel i osobną neostrade??
    13,5+5,5 % GOSPODARSTW DOMOWYCH, 55 % MIESZKANCÓW- zgodnie z dokumentem UKE
    a myślałem ze gp to poważny dziennik

    Odpowiedz
  • Ewelina(2010-07-07 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Mieszkam w starej kamienicy w centrum Wrocławia. Wraz z moją rodziną mieszkają tu jeszcze 4 rodziny. Jestem uziemiona w telekomunikacji. Chciałam zmienić internet na Netię. Niestety okazało się, że dla jednej osoby nie opłaca im się poprowadzić kabli. Poszłam więc do TP zwiększyć swój internet. Okazał się, że niestety nie mogę mieć 20 Mb bo jestem podpięta do starej centrali! Przepięcie do nowej będzie trwać od 3 do 6 miesięcy i kosztować mnie trochę kasy. Przez ten czas oczywiście nie miałabym też telefonu. Tak więc nadal mam Neostradę w maksymalnym dla mnie rozmiarze 2 Mb!
    Kiedy jednocześnie korzystam ja i mój brat internet muli niemiłosiernie.
    Dialog i UPC również odmówili mi, tłumacząc się iż nie opłaca im poprowadzić do mnie kabli.

    Odpowiedz
  • hzk(2010-07-07 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    a internet jest najtanszy w niedawne posty a dodatkowa oplata za korzystanie lacza czyli sprzedaz wiazana tpsa

    Odpowiedz
  • Joanna1(2010-07-07 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Konkurencja nie jest lekarstwem na wszystko. W naszym 4-letnim budynku (30 mieszkań) 6 km od centrum Wroclawia tylko jedna firma chce dostarczać internet, bo podczas budowy dogadała sie z devweloperem i okablowała budynek. Pozostałe nie chcą inwestować w kable, więc nawet nie mamy nawet stacjonarnych telefonów, a tp sa woli płacić karę za niedotrzymanie umowy.
    Dodam, że stare budynki wokoło maja stacjonarne telefony.
    No i nie ma konkurencji, bo w kategoriach rynkowych inwestycja jest nieopłacalna. Jest opłacalna w kategoriach społecznych, ale to problem do rozwiazania przez państwo a nie niewidzialna rękę rynku.

    Odpowiedz