Strona internetowa resortu gospodarki (www.mg.gov.pl) jest automatycznie tłumaczona na angielski, chiński, niemiecki, francuski, rosyjski i hiszpański.

"Ministerstwo Gospodarki wprowadza nowe rozwiązania dotyczące komunikacji, a także w zakresie budowania strony internetowej. Wprowadzamy system, który opiera się o rozwiązania open-source (darmowe oprogramowanie - PAP). Taki sam system funkcjonuje na stronie Białego Domu" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Jak podkreślił Pawlak, resort chce pokazać możliwości wykorzystania technologii dostępnej dla każdego. "To, co jest nowe w porównaniu do dotychczasowych stron, to wprowadzenie kategoryzacji opartej o słowa kluczowe, dzięki czemu znacznie łatwiej można się poruszać między stronami" - dodał.

Nowy portal resortu gospodarki będzie informował m.in. o przygotowaniach resortu do polskiej prezydencji w Radzie UE, wsparciu rozwoju e-gospodarki, programie energetyki jądrowej, funduszach unijnych, wsparciu przedsiębiorczości.