Kallen od wtorku przebywa w Polsce. Na początek odwiedził Gdańsk, a w środę był w Warszawie. W Poznaniu zapoznał się m.in. z postępami prac na Stadionie Miejskim.

"Jest już gotowa konstrukcja zadaszenia, a do końca czerwca zakończymy proces nakładania membrany i montaż oświetlenia. W przyszłym tygodniu zaczynamy też montowanie nowych krzesełek" - opowiadał Kallenowi prezes spółki Euro Poznań 2012 Ryszard Dembiński.

"Jestem pod ogromnym wrażeniem. Byłem na tym stadionie dwa, może dwa i pół roku temu i naprawdę widzę jak wiele się zmieniło" - powiedział Kallen.

"Jestem też pełen podziwu dla ekip budowlanych i technicznych, które musiały pracować w trudnych warunkach, bo przecież stadion w tym czasie normalnie funkcjonował, piłkarze rozgrywali mecze. Mamy też wyprzedzenie wobec zakładanego przez nas scenariusza oddania stadionu do użytku" - dodał.

Kallen podkreślił również, że przygotowania Poznania do Euro-2012 są bardzo zaawansowane i prowadzone w dobrym tempie.

Przed przyjazdem na stadion Szwajcar rozmawiał z władzami miasta o szczegółach organizacji turnieju.

"Nie dyskutujemy już o inwestycjach, bo te rzeczy są dokładnie monitorowane przez UEFA. Wkraczamy w etap rozmów o organizacji samego turnieju. Poznaliśmy wstępne plany marketingowe ze strony UEFA, a także jak będzie wyglądać dystrybucja biletów czy sprzedaż praw telewizyjnych na świecie" - wyjaśnił Grobelny.

Podczas spotkania w ratuszu poruszono również kwestie wolontariatu, pracy mediów, a także organizacji wolnego czasu dla kibiców.