– Obecnie nasze plany obejmują zatrudnienie 600 nowych pracowników – powiedział Jacek Żarnowiecki, dyrektor personalny w zakładzie Opla.

Przypomnijmy, że polski zakład – jako jeden z nielicznych w koncernie – uniknął zapowiedzianych na początku marca przez szefa GM Europe redukcji zatrudnienia w związku z restrukturyzacją firmy, po tym jak General Motors zdecydował się utrzymać Opla w swoim portfelu.

Przedstawiciel gliwickiego zakładu zapewnia, że liczba nowych pracowników może się zwiększyć, a to dlatego, że stale wzrasta liczba zamówień na model astra IV. Do tej pory zebrano już od klientów z Europy około 100 tys. zamówień na ten model. Według AutomotiveSuppliers.pl, trzecia zmiana w fabryce GMMP, spowoduje, że zatrudnienie wzrośnie także w firmach, które dostarczają części do Gliwic.

– Powstanie około 200–250 nowych miejsc pracy – szacuje Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.pl.

Nowych pracowników zatrudnią m.in. Kirchhoff Polska, Gedia Poland Assembly w Nowej Soli czy Keiper Polska w Skarbimierzu.

Pięciodrzwiowa astra nowej generacji powstaje w dwóch europejskich zakładach General Motors: obok Gliwic jest to także brytyjska fabryka Vauxhall w Ellesmere Port.

160 tys. samochodów – o ponad 60 proc. więcej niż rok temu wyprodukuje w tym roku fabryka w Gliwicach*

* szacunki Opla

cez