Posiadacze kont internetowych do niedawna, chcąc wziąć kredyt, musieli się liczyć się z wizytą w placówce banku lub odwiedzinami kuriera w domu. Kilka banków – m.in. MultiBank, mBank, Toyota Bank, Alior Bank, a także BZ WBK – oferują możliwość skorzystania z lokaty czy wzięcia kredytu w domu przed ekranem monitora. Kolejne banki będą wdrażać taką możliwość.

– Przygotowujemy się do wprowadzenia umowy ramowej na produkty depozytowe – deklaruje w rozmowie z DGP Dorota Szostek-Rustecka z Citibanku Handlowego.

Podobnie Kredyt Bank chce rozszerzyć zakres umowy ramowej stosowanej do swojego Ekstrakonta.

– Obecnie w ramach takiej umowy oferujemy kartę debetową oraz konta oszczędnościowe i lokaty – mówi Ewa Krawczyk z Kredyt Banku.

W poszczególnych bankach umowy ramowe lub rozwiązania podobne do nich obejmują różne grupy produktów. W MultiBanku i mBanku, które w sumie mają 400 tys. podpisanych umów ramowych, w ramach tej umowy można skorzystać zarówno z lokat, jak i prostych produktów kredytowych.

– Dodatkowo w regulaminie jest napisane, że katalog produktów może być poszerzony o nowe, pojawiające się w ofercie banku – mówi Agnieszka Wyrębska kierująca Wydziałem Produktów Bankowych w MultiBanku.

Jej zdaniem wprowadzenie umów ramowych zaowocowało zwiększeniem liczby produktów depozytowych przypadających na jednego klienta. W obu bankach – MultiBanku i mBanku – wprowadzenie umów ramowych to wstęp do zaoferowania kredytowych limitów globalnych, które klienci będą mogli dzielić na trzy podstawowe produkty: kredyty gotówkowe, linie w rachunku oraz karty kredytowe.