Ostatni konkurs na dotacje inwestycyjne dla firm w programie Innowacyjna Gospodarka ma się odbyć jeszcze przed wakacjami.
Reklama
Dobra informacja dla przedsiębiorców, którzy chcą ubiegać się o unijne wsparcie. Na pewno w tym roku odbędzie się jeszcze jeden konkurs na dotacje w ramach Działania 4.4 w programie Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Jak mówi Jarosław Pawłowski, wiceminister rozwoju regionalnego, prawdopodobnie w czerwcu.

Ostatni konkurs

– Będzie to ostatni taki konkurs. Ze względu na duże zainteresowanie wolimy przeprowadzić jeden nabór niż dzielić szczupłe środki na dwa konkursy – podkreśla Jarosław Pawłowski.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (MRR) ma już plan, skąd wziąć dodatkowe pieniądze na dotacje dla przedsiębiorców – z kredytu technologicznego oraz wsparcia dla inwestorów zagranicznych. Na razie MRR nie chce mówić o kwotach, które mogą zostać przesunięte.
2,8 tys. chętnych, dotacje tylko dla 335 firm
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła przeprowadzony jesienią 2009 roku konkurs na dotacje dla firm, które chcą prowadzić działalność e-biznesową. Z ponad 2,8 tys. złożonych wniosków, wsparcie uzyskało zaledwie 335 przedsiębiorców (pozytywnie ocenę przeszły wnioski 713 przedsiębiorców). To firmy, które złożyły wnioski w pierwszym i drugim dniu naboru. Zwiększeniu o blisko 100 mln zł uległa też pula środków do podziału. Zapewniono wsparcia dla wszystkich, którzy składali projekty drugiego dnia konkursu. Następny konkurs ma odbyć się w kwietniu. Nowością będzie w nim składania wniosków przez internet.

Więcej informacji: Innowacyjna Gospodarka: W czerwcu ostatnia szansa na dotacje dla firm.