Polska nie jest przygotowana na elektrownię atomową

autor: Ireneusz Chojnacki02.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 02.03.2010, 14:44

Pierwsza elektrownia atomowa powstanie prawdopodobnie w północnej Polsce. Analizy, szkolenia i akcje informacyjne mają kosztować 500 mln zł. Nie wiadomo, jak będą składowane odpady, bo rządowy program dopiero powstaje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • ArnoldUPR(2010-03-02 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze ze bedzie na polnocy - nie bedziemy musieli placic tym zlodziejom ogromnych oplat przesylowych

    Odpowiedz
  • n(2010-03-02 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Slawomir Nowak juz zeznawal tak jak pozostali swiadkowie. Sprawa komisji hazardowej powinna byc umorzona.

    Odpowiedz
  • n(2010-03-02 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Premier juz kiedys przedstawial plan energetyczny i ewentualne lokalizacje.

    Odpowiedz
  • Gość(2010-03-02 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wygląda na to że będzie z budową elektrowni podobnie jak kiedyś za Buzka z atostradami. Nibynaukowcy brali miljony i niezpobudowali ani kilometra autostrady. Teraz chca na ten sam numer wyrwać na elektrowniach jądrowych. ( Chodzi o Agencje Budowy Autostrad za czasów premierowania Buzka)

    Odpowiedz
  • Analizy, szkolenia i akcje informacyjne mają koszt(2010-03-22 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do tej listy dołącze różne opracowania, analizy, badania consultingowe i masę innych tym podobnych bzdetów na które wydamy kilka razy więcej kasy niz tu podano.
    To nasza specjalność. Podobnie jak fabryce śmigłowców w Mielcu dyrekcja wydała gigantyczne kwoty na bzdetne badania consultingowe jakiejś spółeczce z o.o. gdzie nagle okazało się że koszt badań był równy wartości firmy

    Odpowiedz
  • nikodem(2010-03-31 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Doczekamy jeszcze czasów, zamykania elektrowni atomowych na świecie!! Dlaczego nie pisze się że w Niemczech zamykają tego typu elektrownie!! Tylko my za wszelką cenę musimy postawić!! Jeszcze bym zrozumiał gdybyśmy mieli złoża uranu... Dlaczego nie można zainwestować tych pieniędzy w inne technologie pozyskiwania energii np. geotermię czy nawet biogazownie. Ministerstwo Gospodarki na czele z panem wiecznym strażakiem na czele nie reprezentuje Polskich interesów!! Polecam lekturę: http://www.komunalny.pl/index.php?name=article&op=show&id=6940

    Odpowiedz
  • Bojownik Wolności(2010-04-18 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/967/energetyka-jadrowa:-dlaczego-budujemy-reaktory-lwr-a-nie-lftr

    jest tyle różnych i dobrych technologii a my jak mieszczuch w Media markcie...
    pierwsze leprze z nalepką PROMOCJA bierzemy...

    Odpowiedz
  • Bojownik Wolności(2010-04-18 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy zamykają bo IDIOCI słuchaj zielonych IDIOTÓW. Ot i cała polityka:)
    A energetyka wiatrowa to mrzonka utopisty, ten kto po studiach elektrotechnicznych ten wie OCB!

    Odpowiedz
  • Maciek(2010-05-13 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    To oczywiste, że energetyka wiatrowa na wielu obszarach nie odegra istotnej roli. Pamiętajmy jednak, że przy odpowiedniej konfiguracji innych źródeł energii może być niezwykle cennym uzupełnieniem.

    Wracając do energetyki jądrowej to musimy brać pod uwagę dostępność uranu.
    Za 20-30 góra 40 lat złoża rud uranu na kuli ziemskiej będą znacznie wyeksploatowane.
    Pozostaną złoża drogie co wpłynie na znaczne podwyżki cen tego surowca.
    Zobaczymy jaka wówczas będzie cena "energii jądrowej"?

    W tym czasie cywilizowany świat będzie korzystał z energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, z bioenergii, z energii Ziemi.

    Odpowiedz
  • Maciek ma rację(2010-05-31 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zanim my się zabierzemy minie z 20-30 lat Realnie z 40 i bedzie po ptokach no i po tych 500mln zł na akcje informacyjne.
    Za 500mln to chyba każdego Polaka indywidualnie jakieś konsultantki będą douczać.
    Tak czy inaczej firmy szkoleniowe juz się cieszą... A elektrownia??...kogo to obchodzi.

    Odpowiedz
  • realista(2010-06-13 21:18) Zgłoś naruszenie 00