AXA, Liberty Direct, Link4, mBank i You Can Drive – spośród ubezpieczycieli działających w systemie direct – oraz Allianz i TUW Pocztowe mają atrakcyjną ofertę dla kierowców o krótkim stażu
Grupa Ergo, która pod marką Ergo Hestia sprzedaje polisy mieszkańcom wielkich miast, a pod marką MTU – osobom z mniejszych miejscowości, uruchomiła stronę internetową, która skierowana jest dla młodych kierowców. You Can Drive przeznaczona jest dla ludzi w wieku co najwyżej 30 lat, mających prawo jazdy od co najmniej dwóch lat i nieposiadających samochodów sportowych ani tuningowych. Takim osobom Ergo chce sprzedawać polisy komunikacyjne, turystyczne i majątkowe przez internet.
Oczywiście najpopularniejsze będą te pierwsze. Dlatego we współpracy z firmą Ogma, monitorującą rynek ubezpieczeniowy, postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście warto tam szukać oferty.
Ogma porównała oferty marek z grupy Ergo, czyli YCD, Ergo Hestii i MTU, konkurentów z segmentu direct, czyli Aviva, AXA, Liberty Direct, Link4 i mBank. Do tego dołożona została najtańsza polisa z oferty ubezpieczyciela działającego w sposób tradycyjny.

Oferta nie dla najmłodszych

Z porównań wynika, że polisy komunikacyjne oferowane młodym klientom na stronie You Can Drive są zwykle tańsze niż te oferowane do tej pory przez dwie spółki z grupy: Ergo Hestię i MTU. Nie oznacza to jednak, że będzie ona zawsze najtańsza. Choć cena polis YCD zwykle mieści się w pierwszej trójce najtańszych, to u konkurentów – szczególnie działających w systemie direct – bardzo często można znaleźć tańsze polisy.
– W większości przypadków cena ubezpieczenia jest korzystna dopiero wówczas, gdy kierowca ma prawo jazdy dłużej niż cztery lata i wypracował już jakieś zniżki – mówi Jolanta Wieczorek z firmy Ogma monitorującej rynek ubezpieczeń.
Dodaje, że dla młodego człowieka, który pierwszy raz ubezpiecza auto, możemy znaleźć dużo korzystniejsze oferty od polis You Can Drive.
Na przykład dla 20-letniego mężczyzny, niemającego żadnych zniżek i kupującego samo OC lub pakiet OC i AC, w oferta YCD zazwyczaj nie mieści się nawet w trójce najtańszych. Tańsi okazali się tradycyjni ubezpieczyciele, Allianz czy TUW Pocztowe, oraz AXA, mBank i Link4 spośród firm direct.

Więcej informacji: Jesteś kierowcą o krótkim stażu? Sprawdź, gdzie najtaniej się ubezpieczysz.