Konta internetowe – czy naprawdę darmowe?

22.02.2010, 14:51; Aktualizacja: 22.02.2010, 14:56

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się informacje dotyczące kont internetowych. Ich oferta na rynku w ostatnim czasie znacznie się powiększyła. Często określa się je również jako darmowe. Czy słusznie? Sprawdziliśmy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:TotalMoney.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Konto db NET Deutsche Bank(2010-02-22 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko wygląda pięknie ale czy redakcja przejrzała umowy z bankami?
    W umowie o prowadzenie konta w Deutsche Banku jest konieczna zgoda klienta na dobrowolny bankowy tytuł egzekucyjny do kwoty 100.000 zł -słownie stu tysięcy -oraz dobrowolna zgoda klienta na podawanie przez bank
    danych z konta organom bezpieczeństwa USA.

    Niedowiarków zapraszam na stronę www. banku do zapoznania się ze wzorem umowy o prowadzenie konta bankowego.

    Ja dziękuję pięknie za takie konto.

    Odpowiedz
  • Cymes(2010-02-22 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    a co ma piernik do wiatraka? w umowach jest wiele takich czy innych zapisów.
    A generalnie konta internetowe sa tańsze od zwykłych dlatego polecam w każdym banku

    Odpowiedz
  • lukch(2010-02-22 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    BPH też daje tytuł egzekucyjny tyle, że do 3000 zł i to nawet jak klient nie chce karty ani żadnego kredytu w ROR ;-).

    Cymes:
    A to, że dzisiaj nie ma tytułów egzekucyjnych w standardzie do konta.

    Odpowiedz
  • ArnoldUPR(2010-02-22 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    czy Gazeta PRawna nie nalezy czasem do Axla Springer - niemieckiego wydawcy, ktory moze miec interes w tym aby w zestawieniu wygral DEUTSCHE BANK? poza tym podejrzewam ze wcale nie ma najlepszej oferty bo pewnie trzeba miec stale miesieczne wplywy na konto.

    Odpowiedz
  • Robert(2010-02-23 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze - kto jeszcze korzysta ze zleceń stałych ? Po co jak mamy dostęp do darmowego przelewu przez Internet ?
    Po drugie - wypłata w obcym bankomacie to ostateczność (chyba, że jest darmowa) - ja w ciągu prawie 8 lat z kartami chyba tylko dwa razy to zrobiłem - bo np. raz w sklepie padł terminal i nie szło zapłacić kartą.
    Jak ktoś zarabia 2500 zł to obrót kartą na 500 zł to trochę mało ...
    I jeszcze wyjazdy zagraniczne - ilu procent osób to dotyczy ?
    Dziwne te zestawienie ... więc i dziwne wyniki ...

    Odpowiedz
  • Monika(2010-02-23 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    No właśnie - po co podawać w takim rankingu wypłaty z bankomatów obcych i zagranicznych? Chyba tylko po to, żeby zafałszować wyniki...
    Gdyby nie ta pozycja, konto mBanku byłoby na 1. miejscu, jeśli uwzględnić jeszcze szeroką funkcjonalność. Eurobank każe sobie płacić za kartę - więc jego konto nie jest bezpłatne

    Odpowiedz
  • arek(2010-02-27 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    ja własnie mam dylemat jakie konto wybrać... Zastanawiałem się czy WBK czy Alior. Chyba Alior, bo jest nowszy i chyba bardziej im zależy... co myslicie?

    Odpowiedz
  • anna(2010-10-30 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    a ja ostatnio znalazlam fajna ofertye konta interenetowego getin banku. skarbonka sie chyba nazywa, nie dosc ze darmowe prowdzenie, przelewy i karta to jeszcze wplacaja po zlotowce za rozne aktywnosci. na pierwszy rzut oka ciekawie wyglada

    Odpowiedz