Banki, rywalizując o klienta, nie zapominają o jego zdrowiu. Jako dodatek do konta oferują abonament do niepublicznych zakładów zdrowia. Inne z kolei dają kredyty ratalne, np. na operacje plastyczne.
Od kwietnia Bank Ochrony Środowiska wprowadzi do oferty swoich kont o nazwie Wyjątkowe pakiety medyczne.
– Będzie ich kilka, w zależności od zakresu usług czy liczby osób objętych opieką medyczną – mówi Renata Janczar, odpowiedzialna za produkty detaliczne w BOŚ.
W październiku zeszłego roku z ofertą konta połączonego z abonamentem uprawniającym do skorzystania z niepublicznej kliniki ruszył Citibank. Do wyboru są pakiety pełny i podstawowy, oferowane przez dwóch usługodawców: Promedis/Medycyna Rodzinna (tańszy) i Lux Med (droższy). Ceny wahają się od 23 zł do 95 zł i mogą być obniżone, jeżeli klient banku aktywnie korzysta z jego usług i ma w nim konto, na które trafia pensja.
Oferta cieszy się dużym zainteresowaniem – zapewnia Dorota Szostek z biura prasowego Citibanku. Ale nie zawsze konto z pakietem okazuje się strzałem w dziesiątkę – z informacji DGP wynika, że w przypadku Banku Gospodarki Żywnościowej sprzedaż tego typu produktów okazała się niższa od oczekiwań. Od września BGŻ oferuje dwa pakiety – indywidualny za 45 zł i rodzinny za 90 zł.

Zobacz pełną treść: Na zabiegi medyczne i stomatologiczne można pożyczyć nawet 30 tys. zł