Ministerstwo Gospodarki opracowało nową koncepcję ochrony najbiedniejszych odbiorców energii elektrycznej. Dzisiaj nowy projekt założeń systemu ma rozpatrywać. Komitet Stały Rady Ministrów.

– Nowa koncepcja mieści się w krajowym systemie zabezpieczenia społecznego wspomaganego przez wprowadzenie ryczałtu w płatności za energię elektryczną oraz związany z nim system rekompensat dla przedsiębiorstw energetycznych, polegający na udzielaniu dotacji przedmiotowych dla tych przedsiębiorstw – napisał w odpowiedzi na pytania DGP Departament Energetyki Ministerstwa Gospodarki.

Szczegółów tego pomysłu nie udało nam się poznać. Prawdopodobnie jest to zupełnie nowa koncepcja – wcale nie jest pewne, że zyska akceptację innych ministerstw. Ministerstwo Finansów jest wręcz zaskoczone jej pojawieniem się.

– We wtorek otrzymaliśmy założenia systemu do konsultacji. Nie znam jeszcze szczegółów, ale wiem, że są inne niż wypracowane podczas spotkania w Kancelarii Premiera 8 lutego, z udziałem ministra Boniego i przedstawicieli resortów gospodarki i finansów – mówi Magdalena Kobos, rzecznik Ministerstwa Finansów.

Więcej informacji: Ministerstwo Gospodarki znów chce zmienić zasady dopłat do prądu dla najuboższych.

forsal.pl