Dodał, że spotkanie zaplanowane jest na godz. 18.

"W ciągu dnia natomiast przewidziano spotkanie techniczne inwestorów oraz ekspertów strony polskiej z urzędnikami Komisji Europejskiej" - powiedział PAP rzecznik MSP.

Wewiór poinformował również, że kancelarie prawne z Brukseli, które doradzały resortowi skarbu i inwestorom w przygotowaniu planów restrukturyzacji, oceniają je pozytywnie.

W piątek przedstawiciele tych kancelarii (Alexander Schaub z Freshfields Bruckhaus Geringer oraz Asger Petersen z Cleary Gottlieb Steen & Hamilton) wystosowali w tej sprawie list do ministra skarbu Aleksandra Grada. Schaub i Petersen to byli pracownicy Komisji Europejskiej.

Minister skarbu liczy, że decyzja KE w sprawie planów restrukturyzacji stoczni zapadnie szybko

"Dobrze, że osoby o tak wielkim doświadczeniu, pozytywnie oceniają programy restrukturyzacji, przygotowane przez inwestorów. Decyzja jednak należy do Komisji Europejskiej" - podkreślił rzecznik MSP.

12 września resort skarbu przesłał KE plany restrukturyzacji polskich stoczni. ISD Polska (właściciel stoczni Gdańsk) proponuje połączenie zakładów w Gdańsku i Gdyni. Konsorcjum z Pomorza Mostostal Chojnice chce kupić stocznię Szczecin.

Minister skarbu liczy, że decyzja KE w sprawie planów restrukturyzacji stoczni zapadnie szybko.

Jeśli Bruksela ich nie zaakceptuje, zakłady będą musiały zwrócić pomoc publiczną, którą otrzymały po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a to może oznaczać ich bankructwo.