Prof. Zybertowicz pokieruje zespołem ds. bezpieczeństwa energetycznego

27.09.2008, 13:32; Aktualizacja: 27.09.2008, 14:54

Prof. Andrzej Zybertowicz pokieruje zespołem do spraw bezpieczeństwa energetycznego przy Kancelarii Prezydenta RP - powiedział szef kancelarii Piotr Kownacki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • mam(2008-09-27 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie jestem spokojny. Fachowiec na właściwym miejscu.Boże dlaczego?

    Odpowiedz
  • znajomykrólika(2008-09-27 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ciemność, widzę ciemność ...

    Odpowiedz
  • elektryk(2008-09-27 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pytam się jakie kwalifikacje posiada prof. Zybertowicz, aby kierować jakimś zespołem ds. energetycznych. Poza tym wydaje mi się, że Kancelaria Prezydenta przejmuje zadania, ale nie odpowiedzialność rządu m.in. za sprawy energetyczne. Jak zwykle w Polsce: szewc piecze chleb, politolog buduje drogi, a teraz socjolog dorywa się do energetyki. Uchowaj Boże Polskę!

    Odpowiedz
  • Szwejk(2008-09-27 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Cieniutki w zakresie energetyki, ale mocny w gębowaniu.
    I o chodzi ...!

    Odpowiedz
  • Jack(2008-09-27 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    A. Zybertowicz jest prof. socjologii , napisał m.in. " O obiektywnej funkcji społecznej ruchu robotniczego i ideologii marksistowskiej w XIX wieku. Jest człowiekiem z układu, czyli z PIS.

    Odpowiedz
  • jak cos nie gra, to sie prawo dostosuje do sytuacji u PRemiera(2008-09-27 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, ze u Tooska pracuja sami profesjonalisci, dziwne, ze dziennikarze nie pisza o tym, ale pewnie im nie wolno...ale tam zawsze jest wszystko zgodne z prawem..he he

    "Urzędnicy bez uprawnień: "To sytuacja tymczasowa"
    Wszyscy zatrudnieni na stanowiskach dyrektorskich w Kancelarii Premiera będą musieli zdać stosowne egzaminy - zapewnia szef Kancelarii Tomasz Arabski. To odpowiedź na zarzuty "Newsweeka", że Kancelaria Premiera nagina prawo, gdyż czterech spośród 20 szefów departamentów kieruje nimi bez koniecznych kwalifikacji.
    - Wszyscy pełniący obowiązki dyrektorów zostali już zawiadomieni o konieczności zdania egzaminów do Państwowego Zasobu Kadrowego - zapewnił Tomasz Arabski. - Wszystko jest zgodnie z prawem i logiką zdarzeń. To tylko sytuacja tymczasowa. Prawo jest prostsze niż się wszystkim wydaje. Twarde prawo mówi, że mają być to urzędnicy z PZK. W sytuacji, gdy nie są z PZK, można im powierzyć te funkcje do czasu, aż zdadzą egzamin - tłumaczył Arabski."

    Odpowiedz
  • Wiesio(2008-09-28 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze by bylo wybudowanie 1 lub 2 elektrowni atomowych na terenie Polski i to juz teraz w ciagu kilku najblizszych lat. Po co rzad Donalda Tuska ma oddawac pieniadze niemcom czy zydom z prywatyzacji na sume 75 mld dolarow jak za te pieniadze mozna by bylo wybudowac kilka elektrowni i cena energii po wybudowaniu takich elektrowni by byla nieduza. Ponadto polskie elektrownie atomowe moglyby sprzedawac swoje uslugi za granice czyli dostarczac energie do innych panstw. Za pomoca jednej ustawy mozna by bylo zablokowac kwestie odszkodowan dla zydow czy niemcow. Rzad Donalda Tuska powinien zrozumiec ze panstwo polskie po wyplaceniu takich odszkodowan moze byc bardzo biedne, a przeciez polacy nie sa tacy bogaci.

    Odpowiedz
  • Wiesio(2008-09-28 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pzepraszam za pomylke na kwote 75 mld zlotych to do tekstu wyzej umieszczonego.

    Odpowiedz
  • radosny(2008-09-28 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    Chachachachachachachachacha !!! ale z tych kaczorów jajcarze ! Dawno tak się nie ubawiłem .

    Odpowiedz
  • Barry Kent(2008-09-28 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba przyznać, że prezio potrafi się odwdzięczyć za kadzenie mu i PiS, tudzież za szkodzenie Platformie i rządowi - patrz: Waszczykowski, Piotr Kownacki, Nelly Rokita i wielu innych, pomniejszych urzędasów. Prezio chce po prostu wysłać sygnał - szkodzisz PO, ja cię wywinduję.

    Odpowiedz