Komitet ostrzegł jednak, że przygotowania do imprezy muszą zostać przyspieszone. Podkreślił, że oba kraje muszą spełnić kilka warunków, od których zależy prawidłowy przebieg turnieju.

Koordynator Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw EURO 2012, Adam Łazuka, uważa, że UEFA swą decyzją doceniła stan przygotowań naszego kraju do organizacji mistrzostw Europy.

Budowa stadionów na Ukrainie bardziej zaawansowana niż w Polsce

Podczas posiedzenia Komitetu w Bordeaux dyskutowano o stanie przygotowań Polski i Ukrainy do Euro. Odczytany tam raport zawierał informacje o znacznym ich opóźnieniu. W przypadku Polski raport mówił między innymi o niewystarczającej liczbie hoteli oraz połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych. Eksperci oceniają, że pod względem budowy stadionów nasi wschodni sąsiedzi są bardziej zaawansowani, gotowy jest już jeden obiekt - w Dniepropietrowsku. W innych dziedzinach prowadzi Polska.

Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA podjęto również inne istotne decyzje. Z 16 do 24 zwiększy się liczba krajów uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy począwszy od roku 2016. W eliminacjach będą uczestniczyć 53 kraje.