Minister sportu Mirosław Drzewiecki uważa, że nasz kraj poczynił ogromny postęp w przygotowaniach do organizacji Euro 2012. W Bordeaux rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie komitetu wykonawczego UEFA, który ma podjąć decyzję, czy Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Minister przypomniał, że stan polskich przygotowań jeszcze dziesięć miesięcy temu był bardzo krytycznie oceniany przez Europejską Unię Piłkarską. Minister sportu powiedział, że obecnie UEFA ma poważne zastrzeżenia jedynie wobec czterech portów lotniczych: w Poznaniu, Wrocław, Gdańsk i Katowicach. Zdaniem ministra sportu jest to spowodowane konserwatyzmem działaczy UEFA.

Mirosław Drzewiecki powiedział, że w przyszłym roku na wskazanych przez unię lotniskach rozpoczną się prace modernizacyjne. Minister sportu Mirosław Drzewiecki podkreślił, że UEFA zdecydowanie bardziej krytycznie patrzy na stan przygotowań Ukrainy. Naszym partnerom pozytywnie oceniono tylko jeden stadion i bazy treningowe.

"Rząd znajdzie środki na sfinansowanie 1200 boisk z programu Orlik"

Mirosław Drzewicki poinformował, że rząd znajdzie środki na sfinansowanie 1200 boisk z programu Orlik. Minister sportu podkreślił, że gabinet Donalda Tuska przeznaczy na ten cel 400 milionów złotych. Gość "Sygnałów Dnia" powiedział, że są to pierwsze w historii polskiego sportu tak duże środki przeznaczane na infrastrukturę. Minister sportu Mirosław Drzewiecki zapowiedział, że jutro zostanie podpisana umowa z wykonawcą stadionu. Tym samym, fizycznie rozpocznie się budowa obiektu.