W czwartek od rana trwa w Warszawie posiedzenie Rady Nadzorczej PKN Orlen. Dotychczasowy prezes Wojciech Heydel złożył dymisję. Jego miejsce zajął Jacek Krawiec, dotychczasowy wiceprezes.

Chociaż w porządku obrad rady nie było punktu, dotyczącego zmian w składzie zarządu płockiego koncernu, faktycznie do nich doszło.

"Wojciech Heydel, prezes zarządu PKN Orlen SA, złożył na ręce przewodniczącego rady nadzorczej rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jako uzasadnienie wskazał nadrzędny interes spółki wobec wyczerpania dotychczasowej formuły współpracy w ramach zarządu" - podano w komunikacie PKN Orlen.

Jednocześnie rada nadzorcza, która zebrała się w czwartek rano, powołała na stanowisko prezesa Dariusza Jacka Krawca, który ma objąć fotel szefa płockiego koncernu "z dniem dzisiejszym".

Krawiec startował w konkursie na członków zarządu PKN Orlen, ogłoszonym w lutym tego roku i od 7 czerwca był wiceprezesem zarządu PKN Orlen.

Rada Nadzorcza Orlenu zawiesiła na parę godzin obrót akcjami spółki

Krawiec ukończył w 1992 r. Akademię Ekonomiczną w Poznaniu na kierunku Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego. W latach 1992-97 był zatrudniony w Banku Pekao SA, Ernst & Young SA oraz kolejno na stanowisku asystenta, starszego asystenta, asystenta menadżera i Menadżera w Dziale Corporate Finance w PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. Następnie, w latach 1997-2002 pracował w Nomura International plc London - Bankowość Inwestycyjna jako osoba odpowiedzialna za rynek polski. W latach 1998-2000 Krawiec pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego w spółce Impexmetal SA, a w 2002 roku został prezesem Elektrimu SA W latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa Action SA.

Wojciech Heydel zajmował stanowisko prezesa od 7 czerwca. Wcześniej, od listopada 2004 roku do 6 czerwca 2008 roku, był wiceprezesem zarządu ds. sprzedaży Orlenu.

Rada Nadzorcza Orlenu zawiesiła na parę godzin obrót akcjami spółki.

Z kolei Giełda Papierów Wartościowych (GPW) zawiesiła obrót akcjami oraz instrumentami pochodnymi PKN Orlen do godz. 10.10, ze względu na przekazanie raportów bieżących w trakcie sesji - podała GPW.