Dziennik powołał się na funkcjonariusza związkowego Zastavy Zorana Mihajlovicia.

Porozumienie w sprawie przejęcia przez Fiata 70 proc. Zastavy ma zostać podpisane na początku października. Pozostałe 30 proc. zachowa państwo serbskie.

Według "Blica" przenoszenie całej linii produkcyjnej dwóch już promowanych modeli zacznie się pod koniec tego roku. "Jasne jest, że z Polski przeniosą linię nowego malucha, a z Włoch technologię Grande Punto" - powiedział gazecie Mihajlović.

Serbscy związkowcy spotkali się z przedstawicielami związków zawodowych z fabryk Fiata we Włoszech, Brazylii, Turcji, Indii i Polski

Wyjaśnił, że serbscy związkowcy spotkali się z przedstawicielami związków zawodowych z fabryk Fiata we Włoszech, Brazylii, Turcji, Indii i Polski.

"Jasne jest, że w Kragujevacu przynajmniej na początku nie będzie się produkować jakiegoś nowego modelu, lecz składać samochody, które już są na rynku. Całe instalowanie nowych maszyn i linii będzie trwać ok. 2 lat, a więc pierwszych fiatowskich modeli z Kragujevaca możemy oczekiwać dopiero w 2010 roku" - powiedział Mihajlović "Blicowi".

W serbskiej branży metalowej narastają obawy, że przejęcie Zastavy przez Fiata będzie oznaczać znaczną redukcję zatrudnienia w zakładach współpracujących dotąd z fabryką w Kragujevacu.