"W Ministerstwie Sportu mamy jasno sprecyzowane priorytety - powiedział Adam Giersz na środowej konferencji prasowej w Kancelarii Premiera, na której Donald Tusk przedstawił kandydatów na trzech nowych ministrów. - Przede wszystkim to jest projekt Euro-2012, naszych wspólnych z Ukrainą przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy, program upowszechniania sportu, ważny dla milionów Polaków "Moje Boisko Orlik 2012". Ten program będziemy rozszerzać o program +Białe Boisko+ oraz program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży" - dodał Giersz.

Jak zaznaczył, ministerstwo będzie się zajmować sportem wyczynowym, w szczególności przygotowaniami do igrzysk olimpijskich. "Wprowadzamy nowe rozwiązania, indywidualne granty szkoleniowe dla zawodników o największym potencjale medalowym" - podkreślił.

Celem ministra Giersza jest również zmiana rozwiązań systemowych. "Wprowadzamy nowe zmiany systemowe w polskim sporcie, czego wyrazem jest nowa ustawa o sporcie. Wkrótce będzie procedowany rządowy projekt".

62-letni Giersz jest doktorem nauk ekonomicznych; ostatnio w resorcie sportu pełnił funkcję wiceministra. W latach 80. był jednym z twórców potęgi polskiego tenisa stołowego.