"The Guardian"

Nadeszła „chwila, którą Karol Marks by się rozkoszował: Lehman Brothers zbankrutował, a jego konkurent Merrill Lynch został przejęty przez Bank of America". Zdaniem gazety, oznacza to, że „dwa filary świątyni współczesnej gospodarki - chciwość i dobrobyt - zatrzęsły się w posadach".

"The Times"

Bank Anglii i Europejski Bank Centralny uruchomiły do dyspozycji inwestorów blisko 30 miliardów funtów, żeby nie dopuścić do eskalacji paniki na europejskich giełdach. Mimo to akcje brytyjskich banków spadły o ponad 10 procent.

"The Daily Telegraph"

Nadszedł dzień, w którym „rządzący światem, błagają podatników, żeby uratowali ich bezcenną skórę". Tymczasem „z podatków ubogich mieszkańców prowincji nie powinno się ratować stołków bankierów z Wall Street" - zwraca uwagę "The Daily Telegraph". Gazeta dodaje, że wolny rynek eliminuje nieskutecznych, a "kapitalizmu nie wymyślono po to, żeby zapewnić miękkie lądowanie"inwestorom.

"The Financial Times"

ostatnie bankructwa banków nie spowodują upadku międzynarodowej gospodarki. Wszystko wskazuje, że świat będzie nadal robił interesy, może tylko w nieco innej konfiguracji. - dodaje "The Financial Times".