Według sondażu z 13 września, przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie "Dziennika", o tym, że Polska powinna wprowadzić euro, jest przekonanych 52% ankietowanych, zaś przeciwnego zdania jest 37% z nich. Gazeta podaje, że 55% respondentów chce przyjęcia euro w 2011 roku, zaś 32% - w późniejszym terminie.

Z kolei według sondażu PBS DGA, przeprowadzonego 12 września na zlecenie "Gazety Wyborczej", 35% Polaków opowiada się za przyjęciem euro w 2011 roku, kolejne 25% chciałoby wejść do strefy euro w późniejszym terminie, natomiast 31% jest przeciwne wspólnej walucie.

W środę podczas otwarcia Forum Ekonomicznego premier Donald Tusk zadeklarował, że jego rząd będzie dążył do tego, by Polska przyjęła euro w 2011 roku. Później doprecyzował, że mogłoby to nastąpić w drugiej połowie lub pod koniec 2011 roku.

Minister finansów Jacek Rostowski powiedział później, że rząd nie wyklucza referendum w sprawie euro i zmian w ustawie zasadniczej. Wcześniej, w czerwcu, minister zapowiadał, że dyskusje na temat ewentualnych zmian w konstytucji powinny rozpocząć się w II połowie tego roku. Do zmiany konstytucji niezbędne jest uzyskanie poparcia opozycji.