"Umowa dotyczy obrotowego odnawialnego kredytu w formie limitu w kwocie 120 mln zł. Kredyt został przyznany na 1 rok i ma zostać przeznaczony na finansowanie kosztów budowy Stadionu Narodowego w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

"Współpraca z firmą Alpine Construction Polska jest dowodem na to, że Bank Pekao SA w 2009 r. nawet na chwilę nie zakręcił kredytowego kurka dla firm. Zaangażowanie w budowę Stadionu Narodowego w Warszawie potwierdza, że dobrzy klienci i interesujące projekty zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Kopyrski, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao SA.

Alpine jest uczestnikiem międzynarodowego konsorcjum: Alpine - PBG - Hydrobudowa Polska, będącego Generalnym Wykonawcą Stadionu Narodowego w Warszawie.

Niemiecko-austriacko-polskie konsorcjum firm - Alpine Bau, Alpine Construction Polska, Hydrobudowa Polska i PBG złożyło najlepszą ofertę w przetargu na drugi etap budowy Stadionu Narodowego w Warszawie o wartości 1.528 mln zł brutto (1.250 mln zł netto).

Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 czerwca 2011 r., rok przed rozpoczęciem Euro 2012.