"Zawirowania polityczne związane z tzw. aferą hazardową w żaden sposób nie powinny wpłynąć na zachowanie się złotego, ponieważ premier i rząd zakreślili bardzo jasną linię między tym co było i tym co będzie, tym co jest dopuszczalne i tym co dopuszczalne nie jest. Uważam, że reakcja ministrów na to zawirowanie potwierdza standardy i wymagania będą bardzo wysokie i to tylko wzmocni wiarygodność wszystkich działań rządu" - powiedział dziennikarzom w kuluarach Sejmu Rostowski.

Bardzo optymistycznie, choć nie w kontekście afery hazardowej, o perspektywach polskiej gospodarki oraz złotym wypowiedział się w czwartek także prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Sławomir Skrzypek.

"Mamy szereg atutów, które mówią, że polska waluta będzie stabilniejsza od innych walut naszego regionu. Są to: dodatni wzrost gospodarczy, dobre oceny co do naszych fundamentów. Po drugiej stronie można postawić kwestie polityki fiskalnej, ale ona też nie jest zbyt oryginalna na tle innych krajów" - uważa szef banku centralnego.

Mamy szereg atutów, które mówią, że polska waluta będzie stabilniejsza od innych walut naszego regionu. Są to: dodatni wzrost gospodarczy, dobre oceny co do naszych fundamentów. Po drugiej stronie można postawić kwestie polityki fiskalnej, ale ona też nie jest zbyt oryginalna na tle innych krajów.

W wyniku tzw. afery hazardowej do dymisji podali się w środę wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, minister sprawiedliwości Andrzej Czuma oraz wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, a szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) Mariusz Kamiński straci swoje stanowisko do końca tygodnia. Premier zapowiedział także powołanie komisji śledczej, która zbada sprawę podejrzenia o ingerencję w proces przygotowywania ustawy o grach losowych czołowych polityków Platformy Obywatelskiej (PO) - Grzegorza Schetyny, Zbigniewa Chlebowskiego, Mirosława Drzewieckiego i Andrzeja Szejnfelda.