Powracają czasy kiedy banki agresywnie promują kredyty hipoteczne. Świadczą o tym, reklamy i promocje banków w takim zakresie jak między innymi: finansowanie nawet ponad 100% wartości nieruchomości (Kredyt hipoteczny Allianz Bank), czyli łącznie ze skredytowaniem opłat związanych z zakupem nieruchomości; brak wymogu wkładu własnego (Kredyt mieszkaniowy Millennium Bank); zredukowana do „zera” prowizja za udzielenie kredytu – Bank Millennium (pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia od utraty stałego źródła dochodu itp.)

Wciąż jednak trwa zacięta walka o klienta, który zainteresowany jest ofertą sfinansowania swoich bieżących potrzeb, czemu dedykowana jest bankowa oferta pożyczek oraz kredytów gotówkowych.

Kredyt „6,9% ze zwrotem odsetek” w eurobank - u

Niemalże do końca roku (dokładnie do 23 grudnia 2009 r.) trwa promocja Kredytu Gotówkowego polegająca na obniżeniu oprocentowania do poziomu 6,9% (de facto zwrotu odsetek pomiędzy stopą bazową -nawet 19% a promocyjną) dla kredytobiorców prawidłowo obsługujących swoje zobowiązanie kredytowe. Na pierwszy rzut oka oferta jest rewelacyjna, ale nie wszystko złoto co się świeci… Do słabszych stron oferty promocyjnej Kredytu Gotówkowego zaliczyć trzeba:

√ Niską maksymalną kwotę kredytu gotówkowego - 6000 zł brutto;

√ Max okres spłaty t- 36 miesięcy;

√ Wymóg przystąpienia do ubezpieczenia (koszt składki nawet ponad 1000 zł [koszt składki ubezpieczeniowej w skali miesiąca wynosi około 0,5% kwoty kredytu! Ubezpieczenie płatne jest jednorazowo „z góry” za cały okres!), może zostać zastąpiony przedstawieniem dwóch poręczycieli kredytu o odpowiednich dochodach;

√ Wysokość bazowego oprocentowania kredytu na poziomie 19%;

√ Uwarunkowanie otrzymania zwrotu odsetek zależne jest od terminowej spłaty każdej wymaganej raty oraz tym, że kredytobiorca nie może dokonać wcześniejszej częściowej, albo całkowitej spłaty kredytu.

Z promocji Kredytu Gotówkowego w eurobank - u powinny skorzystać osoby, które nie przewidują dokonania wcześniej spłaty (eliminuje to warunki promocyjne), a zainteresowane są otrzymaniem niewielkiej kwoty (do około 4500 zł „na rękę” – pozostałą część kredytu pochłoną: prowizja, opłata przygotowawcza i koszt ubezpieczenia.). Ze zwrotu odsetek eliminuje również nieterminowe uregulowanie raty – czyli spóźnialscy – to też nie jest wariant dla Was!