Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wybrał ofertę spółki Aero 2 w przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieciach szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego, w służbie ruchomej - podał UKE w komunikacie.

Rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystywania zarezerwowanych częstotliwości do 31 grudnia 2024 roku.

"Do Etapu II badania ofert została zakwalifikowana oferta złożona przez Aero 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W wyniku dokonanej przez Komisję przetargową oceny ofert, oferta złożona przez Aero 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie uzyskała 1000 punktów. W przetargu nie wyznaczono minimum kwalifikacyjnego" - podał UKE.

Zwycięzca będzie miał obowiązek udostępniać 20 proc. swoich usług za darmo przez trzy lata

UKE ogłosił w maju przetarg na częstotliwości do częściowo darmowego internetu. Zwycięzca będzie miał obowiązek udostępniać 20 proc. swoich usług za darmo przez trzy lata, a po tym czasie będzie sprzedawał usługi już w pełni komercyjnie.

W sierpniu oferty w przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz złożyły spółki: Aero 2 oraz Milmex Systemy Komputerowe.

Aero 2 kupiła w lipcu udziały w spółce Mobyland, która w 2007 roku wygrała przetarg na rezerwację częstotliwości 1800 MHz i zapłaciła za nią 102 mln zł.