Nowa trasa obsługiwana jest samolotem Boeing 737-300 dwa razy w tygodniu: w środy i soboty.

"Cieszymy się, że Norwegian stawia na Kraków i inauguruje kolejną, już czwartą, trasę z Krakowa, przybliżając południową Polskę do Skandynawii"- powiedział dziś prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego MPL, Jan Pamuła.

W ocenie dyrektora generalnego Norwegian Air Shuttle Polska Jarosława Święckiego, połączenia do Krakowa cieszą się coraz większym zainteresowaniem pasażerów, co w przyszłości może zaowocować nie tylko zwiększaniem częstotliwości rejsów na już istniejących trasach, ale również uruchamianiem kolejnych krakowskich połączeń.

Norwegian jest liderem połączeń skandynawskich w Krakowie

Norwegian jest liderem połączeń skandynawskich w Krakowie. Obecnie linie latają z podkrakowskich Balic do Oslo Gardermoen, Sztokholmu, Stavanger oraz Bergen. Od końca października zostaną uruchomione rejsy pomiędzy Krakowem i drugim lotniskiem w Oslo - Rygge.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), Norwegian Air Shuttle w zeszłym roku obsłużył 545 tys. pasażerów na trasach do i z Polski, co daje 111-proc. dynamikę wzrostu w porównaniu z 2006 rokiem. W Polsce przewoźnik operuje z takich miast jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin i Wrocław.

Linie Norwegian Air Shuttle rozpoczęły rejsy 1 września 2002 roku, a w grudniu 2003 roku zadebiutowały na giełdzie norweskiej. Przewoźnik dysponuje flotą 25 samolotów Boeing 737-300, dwiema maszynami Boeing 737-800 NG oraz 8 samolotami MD80 (FlyNordic). W latach 2008-2014 planuje uzupełnić swoją flotę o kolejnych 51 samolotów Boeing 737-800.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce, które w 2007 roku obsłużyło ponad 3 mln podróżnych. Krakowskie lotnisko w letnim rozkładzie lotów ma 52 regularne połączenia do 41 miast. Wykonują je 23 linie lotnicze - 12 tradycyjnych i 11 tanich.