Klimat zachwieje gospodarką

10.09.2008, 03:00

Polska będzie tracić z powodu zmian klimatycznych - wynika z raportu KPMG. Transport, ochrona zdrowia, turystyka wśród najbardziej zagrożonych. Polscy przedsiębiorcy raczej bagatelizują ryzyko zmian klimatu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • PANOZ(2008-09-11 16:39) Zgłoś naruszenie 00

  Do 5 i 6, przedstawiacie żałosne komentarze oraz żadnych argumentów świadczących „za” tym absurdem świecenia po oczach w dzień!!!
  Wszelkie wasze problemy, zapytania, fakty w tym względzie i statystyki są wyjaśnione oraz przedstawione na stronie "bezswiatel". Zachęcam do lektury, zapewniam że warto. Może w końcu wasze myślenie i „pranie mózgów" np. przez wyżej wymienionych przeze mnie lobbystów ulegnie zmianie!!! Życzę powodzenia w ultra ciekawej lekturze. Znieść jak najszybciej ten polakowy absurd w przeciągu całego roku!!!

  Odpowiedz
 • kier(2008-09-11 11:33) Zgłoś naruszenie 00

  Do PANOZA
  O ile wzrosła ilość wypadków ? A o ile wzrosła ilość samochodów w tym samym czasie? Jeśli w wyniku świateł w dzień choć jedna osoba mniej straciła zdrowie lub zycie to już dla tego ten nakaz wart był wprowadzenia!

  Odpowiedz
 • Sebiano(2008-09-10 21:06) Zgłoś naruszenie 00

  do PANOZ-a
  Czytając twoje dyrdymały odnosze wrazenie, ze nie jesteś kierowcą. Jeśli zaś się mylę, to jesteś "kierowcą niedzielnym" skoro nie widzisz różnicy w poruszaniu się po drogach gdzie wszyscy świecą lub siecą nieliczni.

  Odpowiedz
 • PANOZ(2008-09-10 10:30) Zgłoś naruszenie 00

  Trzeba mieć nie po kolei w głowie, aby dobrowolnie emitować do atmosfery tyle niepotrzebnego CO2, ŚWIECĄC SOBIE WZAJEMNIE PO OCZACH ŚWIATŁAMI W DZIEŃ!!! Z tego samego powodu WZRASTA ilość NIEPOTRZEBNIE PRZEPALONYCH żarówek oraz PRZEDWCZEŚNIE ZUŻYTYCH akumulatorów do utylizacji!!! Ale Polak jak to polak wiadomo, mistrz świata w przyjmowaniu ekstremalnych absurdów!!! A lobbyści (Orleny, Lotosy, Bosch e i inne Centry) oraz część rządu się cieszą, że „uświadomili” (czytaj: ubezwłasnowolnili) swoich podatników tą ustawą nakazującą ŚWIECENIE PO OCZACH W DZIEŃ i „doją” w ten sposób z nich krocie!!! Nawet założenia przed wprowadzeniem tego ZBRODNICZEGO NAKAZU dla wszystkich kierujących w postaci zmniejszenia wypadków i zabitych nie potwierdziły się, liczba wypadków, rannych i zabitych z tego powodu WZROSŁA!!! A tak zapytam wprost, gdzie są w tym momencie ZIELONI – obrońcy ekologii oraz klimatu???!!! Dlaczego nie protestują naciskając w ten sposób rządzących, do jak najszybszego zniesienia tego polakowego absurdu???!

  Odpowiedz
 • hana(2008-09-10 08:47) Zgłoś naruszenie 00

  Czyżby rolnictwo nie było sektorem gospodarki? Powinno stać na pierwszym miejscu takiego rankingu! I do tego nie trzeba studiowania raportów !!!

  Odpowiedz
 • Alex Brzuska(2008-09-10 06:46) Zgłoś naruszenie 00

  gwarantujemy natomiast bezpieczeństwo turystom???

  Pani Draba chyba nie wie o istnieniu pojęcia przestępstwo o niskiej szkodliwości społecznej dzieki temu cudakowi prawa wszystkie draby wychodzą wolni po 20 minutach na posterunku.

  Odpowiedz
 • Jan Skoczylas(2008-09-10 06:41) Zgłoś naruszenie 00

  - To w polskich warunkach niemożliwe - przyznają firmy energetyczne.
  Naprawdę? Może zaczniemy od efektywności kotłów spalania. To da jakieś 10% redukcji emisji CO2. jeżeli uważamy że technologia sekwestracji podziemnej CO2 jest niesprawdzona, to dlaczego sie tak bijemy o dotacje z Uniii? Neutralna pod względem emisji CO2 elektrownia to wcale nie oznacza, że nie emituje CO2. Można osiągnąć neutralność przez offsetowanie emisji w dowolnym punkcie na ziemi. Gazy cieplarniane same okrążą planetę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane