Nowa fabryka Lenovo o powierzchni 30 tys. m kw. powstanie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na ponad 20 milionów USD i obejmuje m.in. koszty budowy, zaopatrzenia, wynagrodzeń oraz podatków.

Obecnie firma poszukuje pracowników. Jak poinformowali dziś przedstawiciele firmy, w najbliższych dniach Lenovo Poland Sp. z o.o. wraz z władzami gminy Legnickie Pole zorganizuje spotkanie z kandydatami do pracy. Podczas spotkania pracownicy Lenovo przybliżą profil fabryki, omówią możliwości zatrudnienia, wyjaśnią, jak należy składać aplikacje, a także przedstawią oferty pracy.

Fabryka będzie początkowo produkować ponad 2 mln komputerów stacjonarnych rocznie

Działania fabryki Lenovo w Polsce będą obejmowały montaż i konfigurowanie produktów, usługi dystrybucyjne i logistyczne oraz usługi o wartości dodanej. Nowa fabryka będzie początkowo produkować ponad 2 miliony komputerów stacjonarnych rocznie.

Lenovo rozwija, produkuje i wprowadza na światowe rynki produkty komputerowe, w tym komputery osobiste. Firma powstała poprzez przejęcie działu komputerów osobistych IBM przez Lenovo Group. Lenovo posiada cztery centra operacyjne zlokalizowane w Pekinie, Raleigh, Singapurze i Paryżu oraz główne centra m.in. badawcze w Yamato (Japonia), Pekinie (Chiny) oraz w Raleigh (USA), a także centrum marketingowe w Bangalore (Indie).