Największy dystrybutor prasy Ruch rozwiązał umowę z Polkomtelem dotyczącą sprzedaży doładowań elektronicznych kart pre-paid, poinformowała spółka w komunikacie.

"Z uwagi na upływ terminu na jaki została zawarta i brak nowej umowy lub aneksu do umowy, uległa rozwiązaniu 'Umowa sprzedaży Telekart w Terminalach' z dnia 18 maja 2005 r. z Polkomtelem. Przedmiotem Umowy była sprzedaż doładowań elektronicznych kart pre-paid" - czytamy w raporcie.

Spółka poinformowała także, że w przypadku nie dojścia do porozumienia z Polkomtelem co do zasad dalszej współpracy może dojść do sytuacji, w której Ruch zaprzestanie sprzedaży doładowań kart pre-paid dostarczanych przez Polkomtela. W konsekwencji może to doprowadzić do spadku sprzedaży i uzyskiwanych marż z dystrybucji produktów tego dostawcy.

"Zarząd Ruch informuje także, iż z uwagi na brak satysfakcjonujących wyników negocjacji z Polkomtelem poparł postulaty pozostałych dystrybutorów doładowań kart pre-paid zrzeszonych w Forum Dystrybutorów Prepaid. Uczestnicy Forum i Ruch oczekują ustalenia jasnego, przejrzystego i uwzględniającego realia rynkowe harmonogramu i zasad dalszej współpracy z Polkomtelem. Obecne działania Polkomtela narażają dystrybutorów, w tym Ruch, na utratę rentowności dystrybucji starterów i doładowań kart pre-paid" - czytamy dalej w raporcie.

Spółka Ruch miała 28,84 mln zł jednostkowej straty netto w I poł. 2009 roku wobec 6,22 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody wyniosły 1963,15 mln zł wobec 2069,04 mln zł rok wcześniej.