W konkursie na stanowisko prezesa banku PKO BP złożono 14 ofert, a na stanowisko wiceprezesa 24 oferty - poinformował bank w komunikacie prasowym.

"36 osób złożyło 38 zgłoszeń, w tym 14 na stanowisko prezesa zarządu PKO BP i 24 na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP" - podano w komunikacie. W dalszej kolejności zgłoszenia będą podlegać weryfikacji. Rozmowy kwalifikacyjne będą przeprowadzone w terminie od 1 do 15 września.

W połowie lipca Bank PKO BP ogłosił konkurs na stanowiska prezesa i wiceprezesa spółki do spraw bankowości inwestycyjnej. Rada nadzorcza PKO BP z dniem 7 lipca odwołała Jerzego Pruskiego z funkcji prezesa zarządu. Z funkcji wiceprezesa zarządu odwołany został jednocześnie Tomasz Mironczuk.

Rada powierzyła Wojciechowi Papierakowi, wiceprezesowi zarządu banku, pełnienie obowiązków prezesa do czasu wyboru nowego szefa banku.

PKO BP jest jednym z największych banków w kraju. Skarb Państwa posiada w nim 51,49 proc. akcji. Resort skarbu umieścił go na liście projektów prywatyzacyjnych na lata 2009-2010. W ramach planu ekspansji bank wyemituje nowe akcje w celu zwiększenia kapitału zakładowego.