Private equity po pieniądze do OFE

autor: Małgorzata Kwiatkowska24.08.2009, 03:00; Aktualizacja: 24.08.2009, 16:10

Fundusze private equity walczą o kilkaset milionów z OFE na inwestycje w spółki niepubliczne. To pierwszy w Polsce wysyp ofert zachęcających OFE do inwestycji w takie fundusze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • pietrucha(2009-08-24 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    private equity jest zaliczane do inwestycji średnio- i długoterminowych więc może najlepiej byłoby stworzyć oddzielny fundusz, w który inwestowanoby pieniądze osób przystępujących do OFE, czyl tak naprawdę coś na kształt odrzuconego przez rząd pomysłu stworzenia funduszu typu C. jeśli portfel benchmarkowy jest zbudowany w oparciu o największych graczy to należałoby śledzić posunięcia CU, właściwe obecnie Aviva (posiadającego największą wartość aktywów) czy też ING plasującego się na drugim miejscu pod względem tej wartości. być może OFE na razie nie zdecydują się na inwestycje tego typu bo w odczuciu ich klientów będzie to zbyt ryzykowna decyzja a OFE teraz muszą przede wszystkim pracować na odbudowanie zaufania swoich klientów.

    Odpowiedz
  • Jadźka(2009-08-24 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety. Teoria jest piękna ale tak naprawdę to systemowe oszustwo. Dla myślących do analizy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane