Rafał Biczysko z zespołu prasowego śląskiej policji powiedział dziś, że dwaj nastolatkowie z powiatu pszczyńskiego stworzyli specjalny program, który monitorował Naszą Klasę.

"Do każdego nowo umieszczonego na portalu zdjęcia aplikacja dodawała komentarz chwalący fotografię. Ponadto w komentarzu tym znajdowała się reklama płatnego programu do pobierania plików" - powiedział Biczysko.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci z KWP w Katowicach, tylko z komputera jednego z 16-latków wysłano aż 120 tys. takich reklam. Tak duża liczba wysyłanych komunikatów sparaliżowała działanie portalu w ten sposób, że spowodowała mniejszą o 2 mln dzienną liczbę odwiedzin, a w końcowym efekcie - czasowe wyłączenie jego funkcjonowania.

Młodzi hakerzy odpowiedzą przed sądem rodzinnym

Jak podała policja, właściciele Naszej Klasy wycenili straty powstałe przez dwa miesiące na blisko 60 milionów złotych. Młodzi hakerzy odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Niewykluczone, że właściciele portalu będą domagać się wyrównania strat spowodowanych działalnością młodych ludzi.

Sprawcy zostali namierzeni i zatrzymani dzięki współpracy policjantów z pracownikami działu bezpieczeństwa portalu Nasza Klasa. Przedstawiciele serwisu poinformowali dziś w komunikacie, że dzięki współpracy z komendami policji w Katowicach i Łodzi udało się ostatnio ująć w sumie czterech przestępców zajmujących się rozsyłaniem niezamówionej informacji handlowej.