Markus Tellenbach, obecnie przewodniczący rady nadzorczej Sky Deutschland, od 1 września obejmie stanowisko prezesa grupy medialnej TVN, poinformowała spółka w komunikacie.

"Jako nowomianowany prezes zarządu i CEO Grupy TVN Markus Tellenbach wnosi do spółki unikalne doświadczenie udokumentowane wieloma sukcesami w zakresie tworzenia i rozwoju międzynarodowych przedsiębiorstw działających na rynku telewizji, telewizji płatnej oraz mediów internetowych. Posiada on szeroką wiedzę w zakresie wszystkich podstawowych linii biznesowych oraz operacji Grupy TVN oraz zrozumienie rynku mediów w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Zarząd TVN będzie się składał z czterech członków: Markusa Tellenbacha - prezesa zarządu i CEO Grupy TVN, Piotra Waltera - wiceprezesa zarządu Grupy TVN i dyrektora generalnego TVN, Łukasza Wejcherta - wiceprezesa zarządu Grupy TVN i prezesa Onet, oraz Rafała Wyszomierskiego - członka zarządu Grupy TVN oraz pełniącego obowiązki dyrektora finansowego. Wyszomierski zastąpi na stanowisku dyrektora finansowego odchodzącą Karen Burgess.

"Marcus Tellenbach [...] jest obecnie przewodniczącym rady nadzorczej SKY Deutschland, wcześniej znanej jako Premiere, wiodącego niemieckiego operatora telewizji płatnej. Poprzednio pełnił funkcje kierownicze w SBS Broadcasting SA, włączając w to funkcje prezesa, dyrektora generalnego (CEO) oraz dyrektora operacyjnego (COO). W SBS nadzorował przekształcenie spółki w jedną z największych europejskich firm medialnych i nadzorował pracę wielu oddziałów, stacje telewizyjne i radiowe oraz sieci jak również jednostki online oraz wydawców. Zanim dołączył do SBS, był dyrektorem generalnym (CEO) KirchPayTV GmbH & Co oraz dyrektorem generalnym (CEO) Premiere World, wiodącego niemieckiego operatora płatnej telewizji.

Wcześniej w swojej karierze był odpowiedzialny za rozwój i ekspansję Vox, ogólnokrajowego niemieckiego nadawcy komercyjnego należącego do Bertelsmanna, Canal Plus i News Corporation" - poinformował TVN. Tellenbach pełnił do tej pory funkcję członka rady nadzorczej TVN ! SA w okresach od 2001 r. do 2003 r. oraz od 2007 r. do chwili obecnej.