Za brak euroskrzynki można trafić nawet przed sąd

04.09.2008, 12:42; Aktualizacja: 04.09.2008, 14:16

Mimo że termin zainstalowania euroskrzynek minął 24 sierpnia, ponad 70 proc. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych nie dokonało jeszcze wymiany. Operatorzy będą żądać dla nich kar.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Alicja(2010-10-01 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam bardzo, ale o tym, że minął czas wymiany skrzynek oddawczych na nowe - unijne, dowiedziałam się przypadkowo od listonosza zaledwie miesiąc temu, kiedy to przepis prawny (też sobie wymyślili!) zaczął biec już w 2003r., a czas był do sierpnia 2008r. Teraz mamy powoli końcówkę 2010r, a ja robię duże oczy, że do sierpnia 2008r. miałam wymienić skrzynki! Ja miałam dokonać wymiany, jako właściciel kamienicy! Tylko, że nikt nie pomyślał, skąd mam wziąć na to pieniądze! Dosyć, że czuję się jak pomoc charytatywna dla tych lokatorów, którzy od lat płacenie czynszu mają głęboko w d..., a posiadając wyrok eksmisji, wiedzą dobrze, ze dopóki im nie znajdę innego lokum, nie wyrzucę ich na bruk, to jeszcze mam zamontować jakieś pieprzone skrzynki, które już nie będą własnością poczty, a moją (ciekawe na co mi one na własność!?) i to za własne pieniądze, bo, o ile wiem, nie wolno lokatorów obciążać kosztami montażu nowych skrzynek. Dziwicie się zatem, że tyle procent ludzi w naszym kraju jeszcze tego nie zrobiło? A czy wie ktoś, jaki jest koszt nowej skrzynki powiedzmy dla 7 rodzin? A jak są trzy klatki, to co mam zrobić? Może się puszczę za pieniądze, by założyć skrzyneczki, które sobie ktoś po chamsku wymyślił dla nowych korzyści tych, którzy je produkują? Najpierw, proszę szanownych Państwa, należy wnieść w życie nowe poprawione przepisy, które będą nam gwarantować bezpieczny wynajem, bez łażenia po sądach i lęku przed niepłaceniem i dewastacją lokali mieszkalnych, a potem wymagajcie! Nie posiadam takich środków, by założyć nowe skrzynki i, jak na razie, nie przewiduję zmiany w tej kwestii. To wszystko.

    Odpowiedz
  • BUli(2010-01-28 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    To nie blachy tylko plomby operatora MAryśka!!! InPOst musi nosić takie ponieważ prawo tego wymaga. NIe checie dostawac poczt od InPost ? To nie od was zależy tylkood nadawcy kto bedzie doręczał pocztę.Zawsze było tak,że jesli ktoś ma monopol to gardzi klientami.Przecież znacie to z autopsji tak jak ja.Koniec z monopolem POczty Polskiej!!!

    Odpowiedz
  • Marysia(2009-11-24 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niech szlag trafi InPost, z tymi blachami przyczepianymi do korespondencji. Złodzieje chcą się uwłaszczyć za cudze pieniądze i na obcych karkach

    Odpowiedz
  • euroskrzynka(2008-12-20 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    Bicie piany za ...40 zł, które ma starczyć na wiele lat. Wszytko zależy od kultury i sposobu jej użytkowania właściciela.

    Euroskrzynka to same plusy i jej panem jest jej użytkownik, a nie dostawca poczty.

    Odpowiedz
  • partia młota Palikota(2008-10-20 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    chcieli do UE? chcieli. To teraz niech poddają sie prawu eurokołchozu bez jojczeń

    Odpowiedz
  • gość(2008-09-24 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    A jaka kara jest za brak skrzynki wogóle? Ja nie chcę dodtawać korespondencji.

    Odpowiedz
  • aaa(2008-09-16 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    zenada,zgadzam się ze nie miszkańcy powinni płacić za skrzynki.Wiadomo ,że musimy się dostosować tak do prawa jak i do warunków gospodarczych,tylko dlaczego u licha ciągle to ten biedny szary człek musi za wszystko płacić!!!

    Odpowiedz
  • ada(2008-09-10 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby nie euroskrzynki, mielibysmy kilkanaście skrzynek: poczty polskiej, ipostu, masterlinka dhl-a i 150 innych firm - skad tyle powierzchni ;) - jelopy jesteście ;) bez obrazy

    Odpowiedz
  • Etyka dziennikarska(2008-09-05 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego autor nie podaje na czyje zlecenie przygotował ten artykulik?
    Tak chyba byłoby uczciwie.
    Po co mam się domyślać, czy nalega i płaci operator pocztowy, czy może producent 100 tys. skrzynkek, których nie może sprzedać.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2008-09-05 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro to jest skrzynka właściela lokalu to nikt bez zgody właściela nie może tam niczego wrzucac, ponadto właściciel lokalu ma adres i jak ktoś ma do niego interes to może zapukać do drzwi.

    Odpowiedz
  • zofis(2008-09-04 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    A ja sobie nie życzę aby inne firmy wrzucały reklamy i pisemka ja chcę współpracowac tylko z pocztą i mam do tego prawo.Nikt mnie o zgodę nie pytał i nie kupię skrzynki za własne pieniądze. Chcą wrzucać swoje przesyłki niech dają skrzynki.Nikt mnie nie zmusi do wydawania moich pieniędzy aby ktoś na mnie zarabiał gdy tego nie chcę

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2008-09-04 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest jedynie problem braku euroskrzynek. Proszę spojrzeć na tą sprawę z innej strony, ze strony mieszkańca bloku który niejednokrotnie wyłożył własne pieniądze na instalację domofony, płaci za konserwację.Euroskrzynka powoduje że wciąż ktoś dzwoni aby otworzyć drzwi, jak nie ulotki to prywatna poczta. Do tej pory jedynie listonosz miał klucz do drzwi lub dzwonił do kogoś z lokatorów i było ok. Teraz wciąż ktoś ząda otwarcia dzrwi. A może tak ci co chcą zaronić na mieszkańcach za brak euroskrzynek złożą się i zatrudnią odżwiernych bo moim zdaniem standardem powinno być zawieranie umów ze społdzielniami odnośnie korzystania z euroiskrzynek a firmy które tak bardzo żądają dostępu powinni za ten dostęp płacić a nie vice versa że społdzielnie powinny płacić odszkodowania przedsiębiorcom za brak euroskrzynek.Euroskrzynki to bubel, każdy może mieć do nich dostęp i wyjąć korespondencję.

    Odpowiedz
  • Tadeusz z Zabrza(2008-09-04 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Brak euroskrzynek to brak odpowiedzialności i profesjonalizmu administratorów budynków(wspólnot).5 lat czasu i nie zalatwić prostego problemu to po prostu wstyd!!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-09-04 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma sankcji bo nie ma za co. Przez jescze dobrych parę lat na podstawie przepisów unijnych i krajowych nie będzie konkurencji na rynku pocztowym. Teraz pojawiają się pseudokonkurenci i straszą odszkodowaniami. Konkurencja to by była gdyby niezależni operatozy mieli skrzynki w każdej miejscowości i doręczali przesyłki do każdego miejsca w kraju. Z xea zgadzam się w całej rozciągłości.

    Odpowiedz
  • xea(2008-09-04 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    z jakiej racji wspólnota mieszkaniowa ma płacić za ułatwienia w prowadzeniu biznesu prywatnych doręczycieli, którzy pewnie nieźle musieli zapłacić za takie zapisy w ustawie

    Odpowiedz