"ISD Polska po uwagach, które otrzymało we wtorek od przedstawicieli Komisji Europejskiej, ma przygotować zmodyfikowany plan restrukturyzacji stoczni Gdynia i Gdańsk. Program ten - uwzględniający uwagi Komisji Europejskiej - powinien trafić do Brukseli w piątek" - powiedział wiceminister.

Gawlik zapowiedział, że w przyszłym tygodniu planowane jest kolejne spotkanie przedstawicieli ISD Polska, resortu skarbu z reprezentantami KE.

"Zakładamy, że projekt umowy prywatyzacyjnej dla stoczni Gdynia być może będzie parafowany we wtorek" - dodał.

KE dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni

Wiceminister poinformował również, że jutro przedstawiciele Mostostalu Chojnice oraz MSP mają się spotkać z reprezentantami KE w sprawie planu restrukturyzacji stoczni Szczecin. Dodał, że firma z Pomorza przesłała już do Brukseli propozycje programu.

MSP kontynuuje negocjacje z ISD Polska na temat planów restrukturyzacji dla stoczni Gdynia i Gdańsk oraz z konsorcjum z Pomorza Mostostal Chojnice, które chce kupić stocznię Szczecin.

KE dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni. Minister skarbu Aleksander Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować zakład w Gdyni i Szczecinie; stocznia Gdańsk jest już sprywatyzowana.