Rada Ministrów przyjęła informację Ministra Skarbu Państwa na temat sytuacji w Stoczni Szczecińskiej Nowej i Stoczni Gdynia - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

"Minister przekazał innym członkom rządu informację na temat tego, jak wygląda obecnie sytuacja w stoczniach. Nie każdy minister śledzi to, co się dzieje w tej sprawie" - powiedział rzecznik MSP Maciej Wewiór.

Dodał, że informacje przekazane rządowi dotyczyły zadłużenia stoczni, nierentownych kontraktów, które były zawierane przez wiele lat, a przez które trzeba dopłacać do budowy statków, a także obecnych negocjacji z inwestorami i planów restrukturyzacji.

"Rada Ministrów zobowiązała ministra Aleksandra Grada, by przedstawił te informacje w Sejmie. Będzie o tym mówił w czwartek na sesji plenarnej" - dodał Wewiór.

MSP prowadzi negocjacje z ukraińską firmą ISD Polska na temat planów restrukturyzacji dla stoczni Gdynia i Gdańsk oraz z konsorcjum Mostostal Chojnice z Pomorza, które chce kupić stocznię Szczecin.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni. Minister skarbu Aleksander Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować zakład w Gdyni i Szczecinie; stocznia Gdańsk jest już sprywatyzowana.