Vattenfall Sales Poland (spółka obrotu energią z grupy Vattenfall) klientom indywidualnym proponuje produkt ekologiczny, gdzie jest dwa razy więcej energii ze źródeł odnawialnych, niż wymaga prawo. Odbiorca dostaje także gwarancję, że do 31 maja 2010 r. nie ulegną zmianie ceny energii w tej ofercie.

Dwustu na milion

Podpisanie umowy na produkt pod nazwą „ekologicznie” odbywa się za pośrednictwem internetu, klient rachunki otrzymuje w wersji elektronicznej i płaci je przez internet. Odbiorca, który skorzysta z tej oferty, otrzymuje certyfikat ekologicznego klienta Vattenfall. Oferta nie cieszy się jednak dużym zainteresowaniem.

– Z tej oferty skorzystało mniej niż 200 klientów, wszystkich klientów mamy ok. 1 mln. Produkt „ekologicznie” dopiero się rozwija, chcemy go nadal promować. Chcielibyśmy w przyszłości oferować produkt, gdzie 100 proc. energii będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych, jednak dzisiaj różnica cen pomiędzy energią ze źródeł konwencjonalnych a energią zieloną jest na tyle istotna, że mogłaby być barierą dla klientów – mówi Grzegorz Lot, dyrektor sprzedaży i marketingu Vatttenfall Sales Poland.

Jak zapewnia Grzegorz Lot, w Skandynawii oraz Niemczech podobne produkty są coraz bardziej popularne i coraz więcej klientów zwraca uwagę na aspekty ekologiczne.