Od 7 do 17 groszy zapłacą abonenci za minutę połączenia w nowych ofertach Telekomunikacji Polskiej, tzw. planach doMowych tp, które dostępne są od poniedziałku.

"Ta oferta znacznie ograniczy spadek naszych przychodów z tej linii przychodowej (telefonii stacjonarnej - red.). Pozwoli również zwiększyć sprzedaż" - powiedział na konferencji dyrektor departamentu telefonii stacjonarnej TP Paweł Papliński.

Najwięcej klientów sieci stacjonarnej odchodzi do sieci komórkowych

Zaznaczył, że pozytywny przykład płynie z rynku francuskiego, gdzie France Telecom zatrzymał odpływ abonentów telefonii stacjonarnej, a nawet zwiększył liczbę tych klientów.

"Nie jest to możliwe (potencjalne zwiększenie liczby klientów - red.) w krótkim okresie, ale w średniej perspektywie, czyli jakichś dwóch lat, już tak" - dodał.

Plan doMowy tp 60, przy miesięcznym abonamencie w wysokości 50 zł, oferuje 60 minut do wykorzystania przez całą dobę lub 120 minut poza godzinami szczytu (w godz. 18.00 - 8.00) i w weekendy. Po wykorzystaniu czasu w ramach abonamentu minuta połączenia kosztuje 17 groszy. Jak poinformowali przedstawiciele operatora, w porównaniu do podobnego cenowo planu tp60 oznacza to spadek kosztów połączeń od 47 proc. do 75 proc.

W Planie doMowym tp 300 (abonament 70 zł) klienci mają do wykorzystania 300 minut przez cała dobę lub 600 minut poza godzinami szczytu i w weekendy. Minuta połączenia kosztuje 12 groszy. Jak powiedział Papliński, oznacza to obniżkę o 40 proc. w porównaniu do zbliżonego planu tp 250.

Trzecia oferta - Plan doMowy tp 1200 - minuta połączenia kosztuje 7 groszy, przy 90 zł abonamentu, a w jego ramach: 1200 minutach rozmów przez całą dobę lub nieograniczonej liczbie w godzinach szczytu. Zdaniem TP oznacza to obniżkę kosztów, w porównaniu do podobnego planu tp wieczory i weekendy, od 78 do 90 proc.

TP w nowym planie ujednolica ceny połączeń lokalnych i międzystrefowych

W każdym wariancie minuta połączenia z telefonu stacjonarnego TP do sieci Plus, Orange i Era kosztuje 57 groszy. Minuta połączenia międzynarodowego kosztuje od: 55 gr w planie 60, 45 gr w planie 300 i 35 gr w planie 1200.