W tym tygodniu w Brukseli powinno odbyć się spotkanie przedstawicieli resortu skarbu z Komisją Europejską (KE) w sprawie planów restrukturyzacji stoczni - powiedział dziś wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

MSP kontynuuje negocjacje z ukraińską firmą ISD Polska na temat planów restrukturyzacji dla stoczni Gdynia i Gdańsk oraz z konsorcjum z Pomorza Mostostal Chojnice, które chce kupić stocznię Szczecin. W spotkaniu w Brukseli mają uczestniczyć przedstawiciele obu firm.

"Propozycje programów restrukturyzacji stoczni zostały już wysłane do Brukseli" - zapewnił wiceminister.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór mówił wcześniej, że zakładami jest zainteresowanych 6 nowych podmiotów, które na składanie ofert mają czas do 1 września do godz. 14.

"Do tej pory nie wpłynęły nowe oferty" - powiedział Gawlik.

KE dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni

Tymczasem rzecznik ISD Polska Jacek Łęski powiedział, że spółka nie otrzymała informacji z resortu skarbu w sprawie ewentualnego spotkania w Brukseli.

"Zapowiedzi, że spotkanie ma być, ale nie wiadomo kiedy, było wygłaszane już cztery razy. To jest bardzo niepokojące, bo jeżeli mamy cokolwiek uzgadniać z Komisją Europejską, to już nie ma na to czasu" - dodał Łęski.

KE dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni. Minister skarbu Aleksander Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować zakład w Gdyni i Szczecinie; stocznia Gdańsk jest już sprywatyzowana.