Przedstawiciele UEFA pytali m.in. o to, ile czasu zajmie kibicom dojazd z centrum do stadionu i jak można dotrzeć z lotniska do miasta. Oszacowali, że w analizowanym wariancie maksymalnego obciążenia portów lotniczych połowa kibiców do Polski przyleci, a druga połowa przyjedzie. Zwrócili też uwagę, że aż 80 proc. gości z biletami na mecze będą stanowili przyjezdni z Europy Zachodniej.

Przedstawiciele miast prezentowali szczegółowy układ drogowy

Przedstawiciele miast prezentowali szczegółowy układ drogowy, zarówno bieżącą sytuację, jak i planowane modernizacje i budowy dróg, ich finansowanie i potencjalne zagrożenia w realizacji inwestycji. Opowiadali o rozbudowie linii tramwajowych, autobusowych, zakupie nowego taboru, modernizacji istniejących trakcji kolejowych, czy dworców kolejowych.

Delegaci UEFA pytali o połączenia miast z lotniskami rezerwowymi, a także o sieć parkingów w miastach, ze szczególnym naciskiem na te wokół stadionów.

W ubiegłym tygodniu miasta-gospodarze przedstawiły ekspertom UEFA stan przygotowań stadionowych. Szczegółowy raport dotyczący postępu prac w Polsce i na Ukrainie zostanie przedstawiony na posiedzeniu komitetu wykonawczego UEFA we wrześniu w Bordeaux. Przy jego opracowaniu pracuje sztab ekspertów, którzy aktualnie analizują rezultaty inspekcji przeprowadzanych w obu krajach.