Olechnowicz funkcję prezesa zarządu grupy Lotos pełni od 12 marca 2002 roku.

Rada nadzorcza zdecydowała o powołaniu do zarządu spółki także Marka Sokołowskiego, Mariusza Machajewskiego oraz Macieja Szozda.

Powołany przez radę nadzorczą na nową kadencję obecny prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz, zapowiedział dziś kontynuację dotychczasowych działań i realizację strategii rozwojowej.

"(…) jest kontynuacja, jest realizacja strategii i żadne cuda się tu nie będą działy" - powiedział Olechnowicz. Dodał jednak, że chciałby do strategii wnieść więcej treści 'w postaci rozwoju i ekspansji', które będzie można wnieść wtedy, kiedy pojawią się oznaki, że kryzys odchodzi.

"Lotos realizuje pakiet antykryzysowy"

Prezes podkreślił, że Lotos realizuje pakiet antykryzysowy i obecnie ma ograniczone wewnętrzne działania rozwojowe, i choć realizuje program rozwojowy 10+ i program poszukiwania i wydobycia, to chce jeszcze bardziej się rozwijać. "Myślę, że jesień będzie takim ciekawym okresem, kiedy będziemy mogli mówić o przygotowaniach na przyszły rok do ciekawych rozwiązań i projektów rozwojowych " - powiedział.

W czwartek podczas swojego posiedzenia rada nadzorcza Grupy Lotos dokonała wyboru zarządu VII kadencji spółki. "W skład nowego zarządu weszli jego dotychczasowi członkowie oraz Maciej Szozda, któremu powierzono funkcję wiceprezesa zarządu" - czytamy w komunikacie spółki.

Obecnie w skład zarządu VII kadencji wchodzą Paweł Olechnowicz, jako prezes zarządu - dyrektor generalny, Marek Sokołowski, Mariusz Machajewski oraz Maciej Szozda jako wiceprezesi zarządu. Rada nadzorcza nie zakończyła natomiast konkursu na stanowisko piątego członka zarządu.

Prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz, pełni tę funkcję od ponad 7 lat.

Według "Rzeczpospolitej", Skarb Państwa jest co prawda niezadowolony z wyników Lotosu - straty za 2008 rok (454 mln zł) i za I kw. 2009 r. (656 mln zł), natomiast pozytywnie ocenia realizowany obecnie program pro-rozwojowy 10+, o wartości ponad 5 mld zł, mający na celu zwiększenie mocy przerobowych grupy.