Do piątku do resortu skarbu nie wpłynęły nowe oferty na zakup stoczni Gdynia i Szczecin - poinformował wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór mówił wcześniej, że zakładami jest zainteresowanych 6 nowych podmiotów, które mają czas do końca sierpnia na składanie ofert.

"Do tej pory nie wpłynęły żadne nowe oferty" - powiedział dziś Gawlik.

Wiceminister poinformował, że nie ma jeszcze wyznaczonego terminu spotkania resortu skarbu oraz przedstawicieli ISD Polska i Mostostal Chojnice z Komisją Europejską w sprawie planów restrukturyzacji stoczni.

"Ciągle trwają nieoficjalne rozmowy z ekspertami KE"

"Nie ma jeszcze wskazanego terminu, myślę, że w przyszłym tygodniu odbędą się spotkania w Brukseli. Ciągle trwają nieoficjalne rozmowy (z ekspertami KE)" - powiedział Gawlik.

"Ministerstwo skarbu występowało do Komisji Europejskiej o spotkanie w Brukseli, ale nie dostało odpowiedzi; taką mamy informację z resortu skarbu" - powiedział dziś rzecznik ISD Polska Jacek Łęski.

Resort skarbu kontynuuje negocjacje z ukraińską firmą ISD

Resort skarbu kontynuuje negocjacje z ukraińską firmą ISD Polska na temat planów restrukturyzacji dla stoczni Gdynia i Gdańsk oraz z konsorcjum z Pomorza Mostostal Chojnice, które chce kupić stocznię Szczecin.

KE dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni. Minister skarbu Aleksander Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować zakład w Gdyni i Szczecinie; stocznia Gdańsk jest już sprywatyzowana.