Minister przyznał jednocześnie, że "umówił się" ze współudziałowcem "Rz" - firmą Mecom - że będą "wspólnie oferować udziały". "Myślę, że druga strona zrozumiała, że bez ścisłej współpracy się nie da tego przeprowadzić" - powiedział Grad, wyrażając nadzieję, że współpraca między resortem skarbu a Mecomem będzie teraz znacznie lepsze.

Dodał, że jeśli pojawią się inwestorzy, to będzie kolejna próba sprzedaży udziałów dziennika.

Zaprzeczył, by to kondycja "Rz" uniemożliwiła sprzedaż udziałów. "To jest bardziej problem tego, że mamy tylko 49 proc. jako nasza spółka w Presspublice, 52 proc. posiada inwestor, który już to kupił. Tylko ścisłe współdziałanie w Presspublice może doprowadzić do tego" - podkreślił.

"Do tego czasu zarówno Mecom jak i PWR "Rzeczpospolita" winny wspólnie pracować na rzecz rozwoju spółki Presspublica"

Ponadto minister przychylił się do wspólnej propozycji PWR "Rzeczpospolita" i grupy Mecom, "aby w przyszłości kolejne propozycje nabycia 100 proc. udziałów w spółce Presspublica ze strony potencjalnych inwestorów były rozpatrywane wspólnie przez obu akcjonariuszy, w porozumieniu z Ministerstwem Skarbu Państwa" - podano w komunikacie MSP przysłanym w środę PAP.

"Do tego czasu zarówno Mecom jak i PWR "Rzeczpospolita" winny wspólnie pracować na rzecz rozwoju spółki Presspublica" - czytamy w komunikacie.

Z kolei grupa Mecom poinformowała PAP, że "traktuje, jako mało prawdopodobne inne oferty zakupu udziałów w obecnych okolicznościach". "Dlatego podejmuje długookresowe zaangażowanie w rozwój Presspubliki i zamierza energicznie współpracować z PWR w celu zapewnienia stabilnej przyszłości spółki" - zaznaczyła grupa w komunikacie.

Ofertę zakupu udziałów w PW Rzeczpospolita złożył resortowi skarbu holding ZPR.