Dziś Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opublikuje w internecie dokumenty dla dwóch konkursów na unijne dotacje na internetowe inwestycje małych firm. Konkurs ogłosi w przyszłym tygodniu. Miało to stać się dziś, jednak agencja nie wybrała ostatniej z 16 regionalnych instytucji finansujących, w których firmy będą mogły od 15 września składać wnioski.

Jak dowiedziała się GP, PARP w ostatniej chwili zdecydowała się na wprowadzenie istotnych zmian. Pula środków w konkursie w Działaniu 8.1 zostanie dwukrotnie zwiększona, do 123 mln zł.

Konkurs w Działaniu 8.2 będzie miał charakter zamknięty. Oznacza to, że wnioski będą przyjmowane od 15 września do 15 października (z możliwością wcześniejszego zamknięcia rundy). Budżet konkursu to prawie 74 mln zł.

W ramach Działania 8.1 firmy będą mogły dostać wsparcie na rozwinięcie swojej działalności w internecie i świadczenie e-usług. Na pieniądze mogą liczyć tylko przedsiębiorcy, działający krócej niż rok. Natomiast w Działaniu 8.2 będą wspierały projekty, umożliwiające kooperacje kilku firm za pomocą internetu. W obu działaniach do 2013 roku jest do rozdzielnia ok. 2,7 mld zł.