Samorządy tną wydatki na inwestycje

autor: Mariusz Gawrychowski18.06.2009, 03:00

Spowolnienie gospodarcze powoduje spadek dochodów budżetowych samorządów. Mniejsze wpływy wymuszają na samorządach zaciskanie pasa i wstrzymywanie inwestycji. Samorządy nie planują zwiększania deficytów budżetowych, tylko tną wydatki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Narodowiec.(2009-06-18 06:10) Zgłoś naruszenie 00

  NO TO W Końcu jest ten kryzys ? Czy go Nie Ma ??!.

  Odpowiedz
 • do 1 - jest jak Donald chce i nie ma jak też chce(2009-06-18 07:14) Zgłoś naruszenie 00

  i oto są właśnie te CUDA!
  na zlecenie Rządu POmyleńców media ogłaszały z TV zbiórkę na zawalony dom socjalny i rodziny ofiar istnień które tam zginęły.-Nie mieli pieniędzy.
  Dziś Rząd POmyleńców organizuje za kilka miliardów złotych wybory aby wybrać Euro cwaniaków którzy będą zarabiać PO 30000euro i mieć PO 3 latach emeryturę. Wszystko to dzieje się POtym jak Donaldas stwierdził ,ze nie ma pieniędzy na emerytury dla ludzi zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy Pomimo, iż zyski z ich pracy brał skarb państwa. Równocześnie w tych pseudo wyborach (gdyż nie ma limitu min frekwencji a to oznacza ze Ci eurocwaniaki mogą się wybrać sami-objaw zgnilizny demokracji ) media na zlecenie władzy zamykają usta Panu Cejrowskiemu który apeluje aby nie iść na te pseudo wybory powód: rzekomo jest pracownikiem TV-

  Odpowiedz
 • Obudził Pan Donald cały Naród w Listopadzie(2009-06-18 07:16) Zgłoś naruszenie 00

  mówiąc ,ze gospodarka jest OK z kacem dolarowym za 4 zł. Później pożyczki dolarów do Pakistanu i Islandii - a co będzie jak się Pan Donald którejś nocy upije albo naćpie i rano będąc w złym humorze ogłosi ,że złotówka stoi -10 zł za Dulara i to przy dobrze działającej gospodarce która tak dobrze Prezesom płaci ,ze musi Pan Donald im ustawę kominowa zlikwidować i podatek liniowy wprowadzić aby mieli jeszcze więcej gdyż bidulki mają mało!
  Polska ,kraj zadłużone wewnętrznie i zewnętrznie ,grabiona przez pseudo prywatyzacje a Wy wciąż bierzecie nowe długi wciskając narodowi jak Unia dobra, że Wam daje tyle szmalu do roz---elenia .

  Odpowiedz
 • Urzednik(2009-06-18 19:57) Zgłoś naruszenie 00

  To jest wynik palikotowych ustaw - ordyancji podatkowej, szybko zmienianego prawa budowlanego oraz prawa górniczego pod wpływem lobbingu pseudodarców podatkowych. To także kretyński pdoział na organy podatkowe i egzekucyjne. Urzędy skarbowe nie są zainteresowane ściąganiu dłużników gmin tak samo komornicy sądowi a łupią gminy za koszty egzekucyjne że heja. Gminy wyrgały z kopalniami podatek od neiruchomości to rząd szybko zmienia prawo głornicze pod wpływem lobby górniczego i pozbawia gminy podatków. Ministerstwo Finansów ani nie broni samorzadów a wręcz je dobija kuroiozalnymi interpretacjami przepisów. Gminy brną w postepowania podatkowe bo prawo podatkowe i budowlane jest nieprecyzyjne a MF umywa ręce. Gminy ponoszą koszty na biegłych a MF walkę o kase gmin niweczy, bo wydaje przedziwne odpowiedzi na interpelacje poselskie, które to odpowiedzi stoją w sprzeczności z wyrokami sądowymi. tak jest w przyopadku traktowania elektrowni wiatrowych. Sądy inaczej a MF inaczej. A gminy mają problem. MF to GRABARZ SAMORZĄDNOŚCI. czas skońćzyć z nieżyciową ustawą o psotepwoaniu egzekucyjnym, która nie rpzystaje do teraźniejszości i obecnych kobinacji pseudodoradców i pseudobiznesmenów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane