Dziś Szejnfeld weźmie udział w spotkaniu roboczym z przedstawicielami Konfederacji Stowarzyszeń Przedsiębiorstw regionu Kastylii i Leon (CECALE).

"Polska gospodarka utrzymuje 2-procentowy poziom wzrostu, podczas gdy wzrost innych gospodarek europejskich spadł ze względu na kryzys nawet o 10 procent" - mówił wiceminister hiszpańskim mediom.

"Polska to wielki plac budowy, a projekty inwestycyjne są dostosowane do firm różnej wielkości i z różnych sektorów gospodarki" - powiedział.

Szejnfeld zaoferował firmom możliwość otrzymania pomocy publicznej i zaproponował Hiszpanii wzięcie udziału w blisko 40 konkretnych projektach.

"W 2009 r. rząd polski oczekuje zamknięcia kilkuset umów z firmami hiszpańskimi"

"W ciągu 2009 roku rząd polski oczekuje zamknięcia kilkuset umów z firmami hiszpańskimi" - poinformował. "To projekty o bardzo niskim ryzyku, pewne, bo mające gwarancje państwowe, a Polska jest jedynym krajem europejskim o dodatnim wzroście i nic nie wskazuje, że miałoby się to zmienić" - podkreślił.

Przewodniczący CECALE Jesus Terciado zapewnił, że celem organizacji jest umożliwienie przedsiębiorcom Kastylii i Leon inwestowania w Polsce, a przedsiębiorcom polskim - w tym regionie Hiszpanii. Dodał, że firmy regionu dobrze wykorzystują fundusze europejskie.