Karty kredytowe wydawane z bankami mają u nas wszystkie czołowe sieci komórkowe: Plus, Era, Play i Orange. O ocenę atrakcyjności poszczególnych programów GP poprosiła Pawła Majtkowskiego, analityka firmy Finamo.

– Oferta partnerskich kart kredytowych wydawanych wraz z operatorami komórkowymi jest niestety w Polsce dość uboga. Większość takich kart jest już na rynku od kilku lat, a na naszym rynku kartowym praktycznie bezbłędnie sprawdza się prawidłowość, że im karta dłużej funkcjonuje na rynku, tym mniej jest atrakcyjna dla klienta – zauważa Paweł Majtkowski.

Jego zdaniem, wyjątkiem jest najnowsza z takich kart, wydawana przez Polbank wraz z siecią Era. Największą zaletą tej karty jest usługa moneyback, czyli zwrot 1 proc. wszystkich wydatków dokonywanych kartą. Poza tym karta jest wydawana praktycznie bezpłatnie przez cały okres używania, bo do zwolnienia z opłaty wystarczy dokonać nią rocznie 36 transakcji. Polbank oferuje także bardzo dobre kursy przeliczeniowe transakcji zagranicznych. Kartę mogą otrzymać nie tylko osoby, które posiadają telefon na abonament w Erze, ale także użytkownicy oferty przedpłaconej Tak Tak.

– Najważniejszy bonus to ten, że użytkownik karty Polbank-Era w miejsce mozolnego zbierania punktów i wymiany ich na nagrody otrzymuje pewny zwrot poniesionych wydatków – wyjaśnia Marcin Chruściel z Polbanku EFG.